W momencie, jeżeli pragniesz zostać przedstawicielem ubezpieczeniowym, powinieneś zaliczyć stosowne szkolenie

Coraz więcej osób bywa zainteresowanych posadą agenta ubezpieczeniowego. Posada ta ceniona bywa przede wszystkim z tego względu, że zapewnia bardzo wiele swobody, jednocześnie zezwalając uzyskać naprawdę porządne zyski. Poza tym nasi rodacy coraz poważniej interesują się zagadnieniami powiązanymi z dziedziną ubezpieczeniową oraz bardziej ochoczo wykupują przeróżne polisy oraz ubezpieczenia, co korzystnie rokuje przedstawicielom tego sektora. Sposobem na pracę w ubezpieczeniach jest uzyskanie tytułu agenta ubezpieczeniowego.

agent ubezpieczeniowy

Autor: Andres Rodriguez
Źródło: http://www.flickr.com
Co zrobić, jeżeli pragnie się zostać takim agentem

Posada przedstawiciela ubezpieczeniowego daje sporo satysfakcji i okazji do podnoszenia swoich osiągów. Aby móc ją podjąć, musi zdecydować się na szkolenie na agenta ubezpieczeniowego, a następnie zdać kończący je egzamin. Kolejnym krokiem musi być wprowadzenie do rejestrów agentów ubezpieczeniowych i uruchomienie własnej działalności gospodarczej. Jeśli już tego się dokona, można starać się o współpracę z wybranym towarzystwem ubezpieczeniowym – FMG International.

Agent ubezpieczeniowy praca (zobacz biuro pośrednictwa pracy za granicą) ta niesie sporo wyzwań, ale oraz satysfakcji

Posada agenta ubezpieczeniowego okaże się optymalnym wyborem w przypadku osób, które są otwarte oraz nie mają trudności z nawiązywaniem kontaktów z innymi osobami. To zajęcie w znacznej mierze opiera się na rozmowach i przedstawianiu w dobrym świetle polis oraz innych ofert. Agent ubezpieczeniowy powinien charakteryzować się nienaganną prezencją i kulturą osobistą, ważny bywa także dar przekonywania i doskonała znajomość rynku. Doświadczony i przekonujący agent może liczyć na rzeczywiście atrakcyjne prowizje. Powinno przykładać się do powierzonych obowiązków, ponieważ od uzyskanych wyników zależne są zarobione pieniądze.

umowa

Autor: shho
Źródło: http://www.sxc.hu
Można zostać również multiagentem

Agent ubezpieczeniowy reprezentuje wybraną jednostkę, jednak jeśli chce, ma możliwość rozwinąć swą działalność i poszerzyć gamę usług o polisy kolejnych przedsiębiorstw ubezpieczeniowych. W tym celu powinien uruchomić multiagencję. Żeby stać się multiagentem i sprzedawać usługi wielu przedsiębiorstw, należy ukończyć szkolenie oraz zaliczyć egzamin, później wpisać się do rejestru, uruchomić firmę, a w dodatku wykupić ubezpieczenie cywilne – najnowszy artykuł.