Sprawdź dokąd najlepiej pojechać na urlop

Jeśli chcesz spędzić urlop w naszym kraju, masz w sumie 16 możliwości – tzn. we wszystkich województwach jest coś atrakcyjnego. I choć ostatnimi czasy wśród ludzi w Polsce bardziej na czasie są zagraniczne wakacje, to tak czy siak Szczyrk, Gdańsk, Kazimierz Dolny, Giżycko bądź Międzyzdroje są tymi miejscami, które warto ujrzeć.

Generalnie cała Polska to ładne miejsce, chociaż raczej nie ma sensu w tym momencie debatować, które państwa są najpiękniejsze…

niebo

Autor: Kristin Nador
Źródło: http://www.flickr.com

Dobra, które zatem miejsca w Polsce chciałbym w szczególności polecić pragnącym odpocząć? Z pewnością Hel jest tym miejscem, które jest ciągle fantastyczne. Moim zdaniem Hel to najładniejsze miejsce w naszym kraju. Świetnie zdaję sobie sprawę, że to mocno subiektywna opinia, lecz nie zmienię własnego zdania! Prawda jest taka, iż Hel to coś niesamowitego – gdyby woda w Morzu Bałtyckim była trochę cieplejsza… Choć w tym roku byłem na Helu – w sumie woda morska była ciepła. Może to się utrzyma? Miejmy nadzieję! A więcej ofert na stronie.

Trzeba także przypomnieć wszystkim, że Hel nie jest kapitalny na wczasy (zobacz wczasy bułgaria) wyłącznie w sezonie letnim. Pewnie to zaskakujące, lecz prawda jest taka, iż Hel w styczniu to coś świetnego. Na początku nie sądziłem, że w mroźny tydzień spędzę nad Morzem Bałtyckim niezapomniane wakacje. Często ludzie, którzy żyją z turystyki skarżą się, iż sezon wakacyjny jest krótki, są nawet trochę dziwne pomysły podzielenia wakacji, na kształt ferii. Może już niedługo nadmorskie miejscowości będą tętnić życiem także poza sezonem? Chciałbym tego!

Chcę także polecić Ustroń () – a więc miasto położone na Śląsku. Osoba, która odrobinę zbyt stereotypowo podchodzi do tej krainy powinna wiedzieć, że kopalnie to może nie przeszłość, ale niewielki kawałek regionu. Byłem tam jakieś trzy lata temu i muszę przyznać, iż pobyt był udany. Bardzo często podróżni preferują Zakopane – jednakże fakty są takie, że jeśli człowiek wybierze Ustroń, naprawdę będzie niesamowicie usatysfakcjonowaną osobą. Krótko podsumowując: Hel i Ustroń są moim zdaniem tymi miejscowościami, które musisz odwiedzić możliwie jak najszybciej.