Bądź najlepszy w swojej specjalizacji

dość poprawnie politycznie mawia się, iż możesz osiągnąć wszystko czego pragniesz, możesz stać się kim chcesz. warto przyznać, że to troszkę amerykańskie paplanie, bo każdy z nas ma określone uzdolnienia do lepszego wykonywania jednej albo drugiej rzeczy. istnieją jak najbardziej geniusze, którzy czego nie dotkną przemieniają w złoto. lecz jest ich mało, są to jednostki znakomite. Zresztą, masz wśród swoich przyjaciół osobę takiego typu? No właśnie.

Autor: HEMMERSBACH

Nie ma co się obrażać na twierdzenie, iż każdy z nas ma ograniczenia. Co w tym niedobrego, kiedy jedna osoba jest bardziej zdolna od innej w tematach technicznych, zagadnieniach matematycznych, a następna jest mocniej obyta w myśleniu abstrakcyjnym, artystycznym. Tylko zaakceptowanie tych różnic i ich przyjęcie, jako coś obiektywnego pozwala stworzyć coś interesującego osobom o odmiennych zaletach.

Nie bądź specem od każdej dziedziny, gdyż będziesz tak naprawdę do niczego. Liczy się wąska specjalizacja, w której można się rewelacyjnie rozwijać. Nie znasz się na systemach komputerowych, jesteś beznadziejny w przedmiotach ścisłych, zostaw to zdolniejszym. Praca informatyka ( z najlepszymi!) to dość charakterystyczna działalność, osoba, która zajmuje się programowaniem, myśli inaczej, niż człowiek, który pisze książki. W obu takich przypadkach należy odznaczać się niezwykłym skupieniem i nietuzinkowymi zdolnościami, lecz mózgi obu tych osób funkcjonują zupełnie inaczej.

pracownik IT podczas pracy

Autor: Alper Çuğun
Źródło: http://www.flickr.com

Co jeszcze istotne. Nie bój się zmiany, jeśli coś ci utrudnia rozwój. Pracujesz w biurze, codziennie bite osiem godzin, a jednak wiesz, iż mógłbyś to robić jako freelancer. Freelancerzy coraz bardziej śmielej stąpają po rynku pracy, czyniąc swoje powinności efektywniej niż miałoby to miejsce w biurze. wiadomo, identycznie, jak ścisłowiec i humanista odnajdują się lepiej w różnych dziedzinach, tak samo jedna osoba efektywniej pracuje w biurze, druga jako wolny strzelec.

najistotniejsze to przystosować swoje możliwości do warunków, specyfiki, zadań, czy to w wymiarze zadaniowym, czy w pozostałych życiowych sferach.

Mogłeś przeglądnąć tu masę interesujących postów, nieprawdaż? Równie autorska strona internetowa oczekuje na Ciebie pod poniższym linkiem, a tam wiele detali.

Tak pojęte ograniczenia dostarczą więcej dobrego niż negatywnego. Po co się oszukiwać, że damy radę z każdym zadaniem, a następnie przeżywać? Nie warto, korzystniej robić to, co się najlepiej umie. Efekty zawsze będą korzystniejsze.