Sposób na ożywienie biznesu

Każde przedsiębiorstwo do swojej działalności potrzebuje zamówień na swój towar nie ważne czy robimy stoły bądź zaopatrujemy w materiały biurowe do przedsiębiorstw i instytucji. Musimy mieć odbiorców.Biznesmeni radzą sobie z tym problemem na parę sposobów. Na ogół jednoczą elementy wszystkich. Bez wątpienia podstawą jest reklama, odrębną drogą pozyskiwania konsumentów jest tak zwana reklama szeptana

Praca przy komputerze

Autor: Juhan Sonin
Źródło: http://www.flickr.com
Nic tak nie przyciąga konsumentów jak inny zadowolony kontrahent. Wskazane jest po zrealizowanym kontrakcie lub usłudze poprosić kontrahenta o opinię kolekcjonowanie takich dowodów może nam się przydać kiedy będziemy chcieli rozwinąć naszą działalność i zawalczyć na przykład o duży kontrakt w jakiejkolwiek instytucji urzędowej czy też być podwykonawcą w jakiejkolwiek znacznej inwestycji. Polskie prawo przewiduje dla sporych zleceń nadzwyczajną procedurę wybierania kontrahentów.

Pod warunkiem że zlecenie wykracza ponad ustalone przepisem sumy konieczne jest rozpisanie przetargu na usługę albo konstrukcję dotyczy to oczywiście firm i instytucji a nie osób fizycznych. Najbardziej znaną formą przetargu jest przetarg (zobacz platforma zakupowa) nieograniczony. zrealizować może ktokolwiek kto spełni warunki wyznaczone w Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia (sprawdź więcej na logintrade). Dokument ten nazywa przedmiot zlecenia i warunki jakie musi spełnić firma starająca się o zlecenie, a także miary brane pod uwagę przy wycenie kompetencji firmy.

Gdzie więc poszukiwać przetargów dla naszej firmy? Jeżeli ogłaszającym jest instytucja publiczna warto szukać w tak zwanym Biuletynie Informacji Publicznej ale lepszym sposobem jest wykupienie dostępu do bazy danych jaką jest platforma przetargowa.

To znaczy miejsce gdzie jak w sieciowej wyszukiwarce możemy analizować ogłoszenia według zdefiniowanych kryteriów przetargi w zamian za znikomą na ogół roczną cenę . Jest to łatwy sposób na odkrycie kontrahenta i to najczęściej drogiego Niewątpliwie bowiem przedsiębiorstwa z sektora publicznego to konsumenci najczęściej solidni i nastawieni na długotrwałą współpracę. Poza tym referencje od istotnej instytucji państwowej to też prestiż. Start w przetargu jest metodą na rozkwit firmy.

Kluczową korzyścią jaką oferuje platforma przetargowa to wygoda i oszczędność czasu. Osobiste poszukiwanie interesującej oferty jest dość żmudne