Pracowałeś w Anglii. Czy firmy umożliwią ci wsparcie przy staraniu się o zwrot z podatku dochodowego

Pracowałeś w Wielkiej Brytanii na legalnej umowie i zastanawiasz się czy należy ci się stosowny zwrot podatku? Bez żadnego problemu możesz sprawdzić ile pieniędzy ci się należy i jakie kroki musisz spełnić, żeby na twoje konto wpłynęły pieniądze z podatku dochodowego.
Zwrot podatku z Anglii nie jest dla Polaków mieszkających na Wyspach sprawą tak priorytetową jak dla rodaków nad Wisłą.

dokumentacja podatkowa

Autor: Ian Lamont
Źródło: http://www.flickr.com
To nade wszystko ogromna różnica w kursach walut – polski złoty jest ponad pięciokrotnie słabszą monetą od funta szterlinga. Biorąc pod uwagę proste i najmniej płatne zawody według brytyjskiego przelicznika, naszym rodakom – w przeliczeniu – należą się interesujące zwroty. Oczywiście kiedy liczymy w złotych. Czyli pomnażając wskazaną kwotę zaliczki przez sprzyjający (tutaj) kurs walutowy. Za zwrot podatku z pracy wykonywanej w Anglii odpowiadają firmy, które bezpośrednio rozliczają się z pracodawcami.

Informacje, które posiada praktyczna propozycja, są w gruncie rzeczy przydatne, jeśli ciekawi Cię omawiany wątek – kliknij zatem tutaj!

rozliczenie podatku

Autor: eFile989
Źródło: http://www.flickr.com

Robią to będąc doskonale rozeznanymi o formalności, które musimy przejść, jeśli chce się otrzymać beż żadnych problemów cały należny zwrot. Należy wiedzieć, że termin do kiedy można starać się o złożenie deklaracji następuje z początkiem kwietnia. Tak samo jak w Polsce – jest to początek nowego roku rozliczeniowego. Więcej na online.

Niezbędne okazuje się posiadanie przez pracownika osobistego numeru ubezpieczenia, obowiązującego poza Polską. Następny wymóg to posiadanie niezbędnych formularzy, tak zwanych kart podatkowych. Jeśli pracowaliśmy na Wyspach i – z niewiedzy, pominięcia ewentualnie innego powodu – przegapiliśmy okres starania się o zwrot należnego podatku mamy szansę na odzyskanie pieniędzy. Prawo podatkowe ustala granicę do pięciu wstecz, do kiedy możemy próbować odzyskiwać zwrot. Po tym czasie podatek przepada, a my tracimy ostatnią szansę na zwrot.

Wiele rozsądnych porad w kwestii rozliczeń w Anglii jak i innym państwie znajdziemy przeglądając rozbudowany portal podatnika. Nie trzeba przy tym być rozliczeniowym specjalistą – do kilku druków, numer ubezpieczenia i przeczytanie często zadawanych pytań – niewiele czasu trzeba na połapanie się w tej „ekonomii”, a kolejne zwroty w kolejnych latach okażą się prostą formalnością. Egzekwujmy prawo z tego co nam się należy za wykonaną legalnie pracę. Także za granicą.