Podstawowe informacje o tym, co warto przypilnować podczas wyboru drukarni albo introligatorni.

Drukarki są bardzo często używanymi urządzeniami w domach i firmach, lecz niekiedy zachodzi potrzeba zamówienia czegoś w jakiejś profesjonalnej drukarni. Rzecz jasna jeśli się ktoś uprze to będzie mógł wszystko drukować samemu, jednak zlecenie tego firmie, która się tym specjalizuje będzie nie tylko znacznie wygodniejsze, ale też często tańsze.

wydrukowany plakat

Autor: Dick Thomas Johnson
Źródło: http://www.flickr.com
Pozostaje jedynie kwestia tego, jak znaleźć drukarnię, bo niestety tutaj czeka parę pułapek. Wielu osobom wydaje się, że drukowanie ulotek jest prostą czynnością i że każda drukarnia sobie z nią bez problemów poradzi – profesjonalne drukowanie ulotek. Jednak jak pokazuje praktyka z jakością > systemy zarządzania jakością tego, co proponują rozmaite drukarnie różnie bywa, dlatego też warto przy wyborze trochę się zastanowić. Najważniejszą rzeczą będzie ocenienie, jaka będzie jakość oferowanego druku i na jakim papierze wykonuje się zlecenia. Należy tu sprawdzić propozycje paru różnych firm, przez co można będzie ocenić, co się otrzyma za określoną cenę. Papier ma duże znaczenie jeśli będzie chodzić o końcową jakość poligraficznych materiałów, dlatego też zawsze to powinno właśnie być priorytetem.

Jakość łączyć się będzie z dwoma sprawami, czyli odpowiednim doświadczeniem pracowników oraz parkiem maszynowym, z którego korzysta się podczas drukowania. O ile pracowników trudno jest miarodajnie ocenić, o tyle o urządzenia bez problemów można zapytać podczas rozmów. Rzetelna drukarnia nie powinna mieć nic do ukrycia, jednak jeżeli pojawią się jakieś próby migania się od odpowiedzi, to należy być ostrożniejszym. Można sprawdzić jednak, jak długo dana firma istnieje na rynku i jakich klientów obsługiwała, w oparciu o to również można wiele wywnioskować. Kolejną istotną rzeczą jest przejrzystość cen. Sporo drukarni oraz introligatorni stosuje nie do końca przejrzystą politykę dokładania dodatkowych kosztów czy też ukrywania ich w cennikach, a w końcu zamawiając druk plakatów będzie się chciało wiedzieć, ile będzie do zapłacenia – dowiedz sie więcej o druku plakatów. Czytelne cenniki i łatwość składania zamówień z pewnością będą dobrym argumentem za tym, aby wybrać firmę jaka je oferuje.