PIT 28 zaprojektowany dla podatników prowadzących indywidualną, pozarolniczą aktywność gospodarczą

Płacący podatki rozliczający się z Urzędem Skarbowym mają do dyspozycji wiele form Druków.
PIT 28 zaprojektowany jest dla podatników którzy prowadzą indywidualną, pozarolniczą działalność gospodarczą, wyliczaną w postaci ryczałtu, w formie spółki cywilnej, czy też spółki jawnej.

pit 28

Autor: Steven Straiton
Źródło: http://www.flickr.com
opcja

Autor: dhub limited
Źródło: http://www.flickr.com
reklama samochodu na biilboardzie

Autor: Nacho
Źródło: http://www.flickr.com
Zaprojektowany jest również dla podatników, którzy osiągają wyznaczony dochód z tytułu umowy wynajmu, podnajmu, dzierżawy, oraz poddzierżawy. Jest to jedna z uproszczonych odmian opodatkowania pozarolniczej działalności gospodarczej, która zezwala na ustalenie równej stawki podatku płaconego z góry. To przedsiębiorca decyduje, czy pragnie rozliczać się za pomocą ryczałtu.

Te interesujące posty mają swą kontynuację. Masz ochotę się z nią zapoznać? Zatem idź do strony tablica korkowa magnetyczna i tam rozkoszuj się fascynującymi tematami.

Osoby, które zdecydowały się na taką odmianę rozliczania się, nie mogą uwzględniać kosztów uzyskania dochodów. Na PIT-28 nie można rozliczyć się łącznie z małżonką, bądź jako osoba sama wychowująca potomka. Wybierając ryczałt ewidencjonowany nie wolno się rozliczać razem również z dochodów opodatkowanych poza ryczałtem. Ryczałt wyklucza taką szansę rozrachunków. Odstępstwem jest, kiedy ryczałtem opodatkowane są przychody z najmu i dzierżawy prywatnej, bądź umów pokrewnych. Wówczas zdobywanie tych przychodów nie wyłącza prawa do opodatkowania innych dochodów łącznie z współmałżonkiem, czy też jako osoba sama wychowująca dziecko.

Żeby móc rozliczyć się na druku PIT-28 trzeba do 21 stycznia powiadomić urząd podatkowy o rozliczaniu się w formie ryczałtowej.

Jeśli dopiero zaczyna się prowadzenie działalności gospodarczej, zamiar rozliczania się ryczałtem ewidencjonowanym powinno się przedłożyć w dniu rozpoczęcia działalności i jeszcze przed pozyskaniem pierwszego dochodu.