Kilka zdań o zawodzie betoniarza, a więc posada dla wytrzymałych oraz zdrowych mężczyzn

W naszym państwie w ostatniej dekadzie można zauważyć niespotykany boom w sektorze budownictwa. Jak grzyby po deszczu powstają nowe bloki czy biura.

wakacje

Autor: COD Newsroom
Źródło: http://www.flickr.com
betoniarz

Autor: Daniel Oines
Źródło: http://www.flickr.com

Nowe budynki stawia się w tych miejscach, gdzie jeszcze kilka lat temu były łąki albo pola. Wobec tego ktoś, kto przyjeżdża do jakiegoś miasta po dłuższej nieobecności, z reguły bywa bardzo zdziwiony. Czasami nie jest w stanie rozpoznać znanych mu przecież okolic. Miasta rozbudowują się, gdyż w Polsce sytuacja finansowa młodych osób wydaje się być dość stabilna. Z tego powodu mogą brać kredyty hipoteczne. Popyt rodzi podaż. By móc prężnie stawiać nowe bloki firmy deweloperskie potrzebują fachowców do pracy. Często można w internecie znaleźć wiele ogłoszeń, które kierowane są do fachowców. Jednym z tego rodzaju fachów jest betoniarz. Nie jest to prosta praca, dlatego jest zazwyczaj kojarzona z mężczyznami. Należy posiadać sporo siły i często pracować w niemiłych warunkach pogodowych. Betoniarz jest zazwyczaj odpowiedzialny za układanie zbrojenia zgodnie z wytycznymi czy za sprawdzanie betonu (świeżego i stwardniałego). Dodatkowo, musi także umieć tłoczyć beton, sprężać go, nanosić na powierzchnię oraz obrabiać go.

Zazwyczaj do tej pracy bywają zatrudniani ludzie z doświadczeniem albo ze świadectwem zakończenia szkoły zawodowej o kierunku budowlanym.

Potrzebny jest Ci link do serwisu, który będzie posiadał masę szczegółowych wątków? Zapraszamy zatem do naszej nowej witryny.

Bierze się to z tego, że na budowie nie ma sensu uczenie nowych zatrudnionych od zera. Każdy musi umieć obsługiwać swoje maszyny i czytać rysunki techniczne.