Czy wiemy w jaki sposób przechowywane są nasze dane?

Czy przydarzyło nam się, że dostawaliśmy paczki, albo telefony od zakładów, z którymi nigdy prędzej się nie spotkaliśmy? Kiedy tak, to ma szansę to być dowód na to, że nasze dane wzięły udział w czymś co nosi nazwę zakup bazy danych. Zwyczajnie wchodzimy na jakąś stronę, której treścią jesteśmy zainteresowani, dodajemy swoje dany by mieć szansę otrzymywać newsletter, tak aby nic nas nie ominęło i tu wszystko jest dla nas logiczne i zrozumiałe. Jednak czasami dzieje się tak, że bez naszej świadomości dany zakład sprzedaje dane kontaktowe, które uzyskała od nas, przez co inne firmy również mają szansę nawiązać z nami kontakt.

baza danych

Autor: Robbes
Źródło: http://www.flickr.com

Dlatego właśnie tak ważne jest dokładne zobaczenie na jakie strony internetowe się zapisujemy, jak i też przemyślenie czy wciąż możemy udostępniać informacje o sobie. Co interesujące to niektóre strony internetowe tworzone są z myślą o sprzedaży takich danych i gdy zbiorą właściwą wielość adresów, to przekazują je tej firmie, która więcej za nie da. Zobacz w którym miejscu pozyskać bazy danych: sprzedaż bazy danych.

Pakowanie przesyłek to odpowiedzialny proceder

Ludzie coraz częściej dokonują zakupów przez sieć, a to powoduje, że nabyty towar wysyłany jest w paczce. Ktoś mimo wszystko musi ją spakować oraz co więcej, warto to zrobić tak uważnie, żeby nie został podany błędny adres, gdyż wtedy paczka nie dojdzie do adresata. Takie pakowanie przesyłek wiąże się ze wielką odpowiedzialnością, gdyż wpierw należy przypilnować, aby wszystko co powinno się w niej znaleźć, naprawdę się w niej pojawiło, a następnie trzeba ją odpowiednio zaadresować, tak by dotarła do właściwej osoby.

Sprawdź moje łącze (metalfach.com.pl/) – tam oczekuje na Ciebie następna dawka super postów. Nie czekaj! Będzie świetnie, jeśli pozostawisz swoją ocenę.

Coraz częściej udział w całym tym przedsięwzięciu biorą komputery, dzięki czemu szansa błędu jest zmniejszana do minimum. Wejdź do całej oferty: usługa pakowanie przesyłek.


Powinniśmy powiedzieć komu dajemy informacji o sobie

baza danych

Autor: labormikro
Źródło: http://www.flickr.com

Chcąc zainkasować jakąś paczkę podajemy własne dane, złożone z imienia i nazwiska, adresu e-mail, a często również z adresu zamieszkania i telefonu. Jeśli nie chcemy, aby wpadły się one w inne ręce, kogoś z kim nawet nie mieliśmy najmniejszego kontaktu, to ciągle powinniśmy rzetelnie poznać się z polityką danej przedsiębiorstwa oraz z jej zasadami przechowywania informacji. Jeżeli wyklucza ona udostępnianie ich postronnym zakładom, to możemy być pewni, że nikt nie zdobędzie informacji o nas, bez naszej wiedzy.