Można oczywiście samemu prowadzić księgowość własnej firmy. W nieco ogromniejszych podmiotach często sensowne jest zaangażowanie księgowej na miejscu.
Jednakże prowadzenie księgowości przez zewnętrzne biuro księgowe ma parę co najmniej plusów.
Księgowy – pracownik zawsze może się nam pochorować. Może także odejść pozostawiając nas z „zabałaganioną” rachunkowością.
Biuro księgowe natomiast (pomijając te malutkie) nie miewa właściwie takich przestojów oraz (w teorii) zawsze w robocze dni powinno przyjąć nas. Tematy pracownicze, urlopy i choroby księgowego nas wtenczas nie obchodzą, bo posiadamy umowę z firmą, w której zawsze powinna się znaleźć osoba kompetentna świadcząca nam usługi księgowe.
Źródło: http://www.flickr.com
Źródło: http://www.flickr.com
Rutyna udowadnia, że zazwyczaj taniej będzie zawrzeć umowę z biurem rachunkowym niż zatrudnić na umowę o pracę księgowego. Oprócz zwyczajnych kosztów pracowniczych odpadną nam także np. koszta literatury podatkowo-finansowej, instruktaży etc.. Rzecz jasna musimy także wziąć pod uwagę to, że zaangażowanie księgowej w firmie wiąże się również z niezbędnością wyposażenia tego stanowiska pracy w ekwipunek komputerowy a także program.
Kliknij tutaj, by zobaczyć, co inny serwis udostępnił (http://www.da-bud.pl/oferta/scianki-szklane/) na taki temat. To z pewnością też Cię zaciekawi.
Dla profesjonalnej księgowej OCR faktury nie są żadną enigmą. Oprócz prowadzenia rachunkowości wymagamy niekiedy pozostałych usług z obszaru księgowości, czy też podatków.
W takich spółkach co jakiś okres trzeba odnaleźć biegłego inspektora do obadania protokołu finansowego, czasami musimy otrzymać prawną opinię, interpretację podatkową, czy może zmierzyć się z kontrolą podatkową, czy skarbową.