Wypadek w Wielkiej Brytanii

Pochodzisz z Polski? Mieszkasz w Wielkiej Brytanii? Ty, bądź ktoś Ci bliski miał tam wypadek? Jeśli odpowiedzi na każde z tych pytań brzmi TAK, ten tekst jest dla Ciebie. W czasach, gdy tylu polskich obywateli decyduje się układać sobie życie, albo tylko na nie zarabiać, za granicą, porady prawne we wszystkich kwestiach z tym związanych są jak najbardziej pożądane. Szczególnie gdy chodzi o uzyskiwanie odszkodowań po wypadkach, które mogą przydarzyć się każdemu w pracy lub na drodze. Bo jak każdy wie wypadki się zdarzają, i to stosunkowo często.

Droga

Autor: Helena Jacoba
Źródło: http://www.flickr.com

Wypadek drogowy

Zawsze tam gdzie są ludzie i technika, zdarzają się także wypadki drogowe. Statystyki takich zdarzeń co roku odnotowują ich coraz więcej. Zatrważająco niewielka liczba ofiar stara się o odszkodowanie za wypadek w Wielkiej Brytanii. Ma to miejsce z bardzo różnych powodów, obcy kraj, język, różnice w prawie polskim i brytyjskim – wszystko to wzmacnia odczucie osamotnienia i „odpuszczenia” sobie starań o rekompensatę za wypadek drogowy w UK.

Dlatego też przede wszystkim dobrze jest poznać swoje prawa w tej materii, by wiedzieć jak wygląda nasza sytuacja. Przede wszystkim, jeżeli jesteś stroną poszkodowaną, to masz prawo ubiegać się o zadośćuczynienie pieniężne za poniesione uszczerbki na zdrowiu bądź też straty materialne. Ważne jest również, żeby zaraz po kolizji wykonać następujące czynności:

Uzyskać dane sprawcy oraz innych uczestników zdarzenia. Najważniejszy jest, poza imieniem oraz nazwiskiem, numer telefonu i adres oraz numer rejestracyjny auta.

Wypadek w pracy

Autor: KIANO
Źródło: KIANO

Koniecznie trzeba poprosić świadków zdarzenia o dane kontaktowe!!! Mogą oni zaświadczyć przebieg wydarzeń, również Twoją niewinność!!!Dobrze jest również zrobić zdjęcia miejsca zdarzenia (numery rejestracyjne, ustawienie pojazdów, ślady hamowania).

Musimy również zgłosić sprawę policji, swojej ubezpieczalni oraz zgłosić się do lekarza, aby zbadał i udokumentował ewentualne obrażenia. Jeżeli nie wiesz co zrobić w następnej kolejności, dobrze jest się skontaktować z właściwą firmą, która w naszym ojczystym języku wspomoże Cię poradą prawną oraz pomoże załatwić formalności.

Wypadek w pracy

Zatrudnienie dla Polaków w Anglii najczęściej wiąże się z pracą fizyczną, np. na budowie, w rzeźni bądź też w magazynach przeładunkowych. Ten rodzaj pracy niesie ze sobą szczególnie duże ryzyko zagrożeń wypadkami. W UK za wypadek w pracy jest uważana sytuacja, kiedy pracownik dozna nagłych obrażeń ciała, które spowodowane zostały podczas wykonywania obowiązków służbowych, czyli zleceń pracodawcy, codziennych obowiązków pracowniczych albo podróży służbowych.

Miasto

Autor: Jorge Láscar
Źródło: http://www.flickr.com

W tego typu sytuacjach masz prawo (Adwokat Ostrzeszów) starać się o wypłatę odszkodowania musisz jednak przygotować następujące informacje:- Dokładną datę i miejsce wypadku;- Prawdopodobne okoliczności oraz przebieg wypadku;- Dane osobowe oraz teleadresowe świadków;- Zdjęcia miejsca zdarzenia (jeżeli to możliwe);- Poświadczenia lekarskie o obrażeniach i dokumentację rekonwalescencji bądź też rehabilitacji;

Na następnym etapie procesu uzyskiwania odszkodowania również dobrze skontaktować się z odpowiednią instytucją.Gdzie szukać pomocy?

Nawet znajdując się za granicą masz możliwość skontaktować się z odpowiednimi ludźmi, którzy pomogą Ci przez to przejść. Gdzie ich szukać??? Najlepiej jest użyć Internetu. Trzeba tylko wpisać w wyszukiwarkę odpowiednią frazę, na przykład: wypadek uk, odszkodowanie uk lub odszkodowanie w uk i po chwili wyszukiwarka wyrzuci nam linki do stron internetowych odpowiednich instytucji, takich jak przykładowo Temida lub Quick Claim LTD, które zajmą się sprawą od strony prawnej za niewygórowaną opłatą.