W obecnych czasach wszyscy musimy mieć jakieś oszczędności

W obecnych niepewnych czasach każdy powinien mieć jakiekolwiek oszczędności w innym wypadku nie uda nam się zasnąć spokojnie. Niestety, choć Polska wydaje się krajem dość stabilnym gospodarczo to czasem, gdy posłuchamy wiadomości to wręcz nóż nam się w kieszeni otwiera i zaczynamy się zastanawiać, czy aby na pewno te emerytury to będą na nas czekały?

bank

Autor: Drew Hubbard, Ben Waters
Źródło: http://www.flickr.com
Dlatego powinniśmy założyć konto oszczędnościowe – , i w myśl starego przysłowia uważać i „lepiej dmuchać na zimne”. Zresztą nie chodzi tu tylko o daleką przyszłość. Nie raz, nie dwa znaleźliśmy się w sytuacji podbramkowej, a to zalaliśmy sąsiada wodą z pralki, która zepsuła się akurat, gdy nas nie było w domu i nie udało się uniknąć szybko katastrofy. Czasem zostajemy zwolnieni z pracy wręcz z dnia na dzień i nie dostajemy odprawy, w takich chwilach oszczędności stają się naszym wybawieniem.

Dawniej trzymaliśmy nasze oszczędności w skarpecie. Brakowało nam zaufania do banków, jednak dziś nie trzeba się martwić. Nauczyliśmy się już, że trzeba korzystać z usług sprawdzonych banków. W związku z aferami, które miały miejsce ostatnimi czasy ludzie znowu woleli przenieść swoje oszczędności do domów. Jednak powtórzę jeszcze raz w zwykłym banku nasze oszczędności mogą zwiększyć swoją wartość, więc warto zaufać bankom. A zakładając konto oszczędnościowe dobrze jest wybrać bank z którym jesteśmy powiązani zwykłym kontem od dawna.

bank

Autor: Butz.2013
Źródło: http://www.flickr.com

Cóż, nie zawsze jest różowo i zdarza się, że po prostu musimy się zadłużyć. Sporo osób bierze tak zwane „chwilówki”, które zmuszają nas do spłacenia podwójnej kwoty jaką wzięliśmy.

Zrobisz krok naprzód, jeżeli zobaczysz, co ma rzetelna oferta (https://www.esentia-wycena.pl/wycena-mieszkan-i-lokali/). Sprawdź, że naprawdę dane tam umieszczone są przydatne.

To kiepski sposób na chwilowy zastrzyk gotówki. Dlatego o kredyt najlepiej starać się w banku. Banki oczywiście też oprocentowują zaciągany kredyt, ale nie są to horrendalne kwoty.

Kredyty są różne. Wszystko zależy od tego jaka kwota jest nam potrzebna, a to czy pieniążki zostaną nam przyznane zależy od wysokości naszych dochodów. Jeżeli dochód nie jest duży bank nie udzieli nam wielkiej pożyczki. Jednak możemy liczyć na dostosowanie kredytu do naszej sytuacji majątkowej. Raty będą realne do spłacenia i nie będziemy musieli się obawiać jakiś dodatkowych kruczków.