W jaki sposób radzić sobie z założeniem nowej firmy? Szybki poradnik dla nowych przedsiębiorców

Jeśli kiedyś interesowałeś się tym, w jaki sposób wystartować ze swoją firmą, to ten artykuł będzie idealny dla ciebie. Pokrótce postaramy się pokazać to, co będzie czekać na ciebie, jeśli zdecydujesz się otworzyć własną firmę.

dokumenty

Autor: Dvortygirl
Źródło: http://www.flickr.com

Na początek kilka słów o kosztach.
Na pewno każdy, nawet początkujący przedsiębiorca zdaje sobie sprawę, że tuż po otworzeniu firmy, będzie musiał zapłacić składki zus działalność gospodarcza w Polsce wiąże się z koniecznością ciągłego płacenia składek emerytalnych, składek zdrowotnych, a także z koniecznością płacenia składki na ubezpieczenie społeczne. Dla każdego nowego przedsiębiorcy, który nigdy wcześniej nie prowadził działalności gospodarczej, będzie mógł płacić mniejsze składki, wynoszące ok. 400zł miesięcznie. Ten przywilej będzie jednakże dostępny wyłącznie przez pierwsze dwa lata od początku działalności.

Czy chcesz może poddać tę kwestię dalszej analizie? Jeżeli tak, to zweryfikuj serwis, który publikuje zbliżone tematy.

Później „wskakujemy” na wysoki poziom opodatkowania i musimy się przygotować na płacenie kwoty przewyższającej tysiąc zł, a ta kwota może już znacząco uszczuplić budżet nowego przedsiębiorcy.

Jak więc dostać dotacje na otwarcie firmy?
Sprawy finansowe zazwyczaj są główną rzeczą zaprzątającą głowy właścicieli firm (). Szczególnie na starcie prowadzenia przedsiębiorstwa fundusze i niemały ich zapas są potrzebne, by przeczekać czas, w którym firma się rozwija i nie przynosi jeszcze żadnego zysku. Na szczęście, dziś nawet początkujący przedsiębiorca może uzyskać niemałą dotację na otwarcie firmy. Dróg jest na prawdę bardzo dużo. Poszukiwania dopłat możemy zacząć w najbliższym Urzędzie Pracy – Jeśli nigdy nie firmy, to możemy oczekiwać na dofinansowanie rzędu dwudziestu tysięcy zł.

Innym sposobem jest szukanie dotacji z Unii Europejskiej, które jeszcze kilka lat wstecz było bardzo popularną opcją wśród rozpoczynających działalność przedsiębiorców. Przedstawiając trzymający się kupy biznes plan, jesteśmy uzyskać dofinansowanie pokrywającą do kilkudziesięciu % naszego zapotrzebowania. Jednak obwarowania prawne przy tej formie dopłat są dość duże, z tego też powodu nie wszystkim udaje się takie pieniądze uzyskać.

Pamiętaj, sensowny przedsiębiorca nigdy się nie zniechęca – nawet jeżeli nie uda się z jednym dofinansowaniem, to zazwyczaj istnieją alternatywne drogi do sfinansowania dla twojej firmy – nie rezygnuj, a na pewno osiągniesz cel.