Spedycja to jedna z gałęzi naszej gospodarki, która nie boi się kryzysu

Jest kryzys, czy go nie ma? Mnóstwo ludzi stawia sobie takie pytanie. Ceny rosną, ale w wielu branżach rosną również zarobki. Właściwie jest jak zawsze – firmom w których są pieniądze jest coraz lepiej, firmom biednym – coraz gorzej. Z obiegu wypadają niewielkie firmy, które nie mają jeszcze ugruntowanej pozycji i stałych klientów – zabijają je wszelkie opłaty i wzrastające koszty utrzymania.

Transport wiecznie żywy

załadunek chłodni

Autor: Glen Wallace
Źródło: http://www.flickr.com

Są jednak branże, które trzymają się dobrze nawet w kryzysie. Są to między innymi transport i spedycja (przewóz ładunków). Oczywiście, czasami dochodzi do tego, że już nie ma niczego do transportowania i gospodarka się wali, ale do tego etapu naszemu krajowi jeszcze bardzo daleko. Nie ma więc powodu do paniki. Dopóki są pieniądze na jako takie życie, ludzie zawsze będą kupować żywność, ubrania i inne dobra. A wszystko to trzeba transportować. Zazwyczaj dzieje się tak, że dla przedsiębiorstwa bardziej opłacalne jest zlecanie transportu do zewnętrznej firmy, niż organizowanie działu transportowego wewnątrz własnego przedsiębiorstwa.

Dobra firma transportowa to skarb. Gdy taką wyszukamy trzymajmy się jej. Możemy podpisać kontrakt na długotrwałą współpracę. Gdy jesteśmy stałym klientem możemy liczyć zazwyczaj na jakiś upust, może nawet współpracę z konkretnymi kierowcami itp. Dla przedsiębiorstw transportowych tego typu długookresowe partnerstwo to też doskonałe rozwiązanie. Ciągła współpraca zapewnia pewnego rodzaju stabilizację. Z jednej strony przedsiębiorstwo transportowe ma zapewnione pewne wpływy, z drugiej – klient zapewniony transport, gdy będzie konieczny.

Jak znaleźć dobrą firmę?

Żurawie w porcie

Źródło: http://sxc.hu/

Należy szukać solidnej i sprawdzonej firmy. Gdy mamy przyjaciół, którzy współpracują lub ochrona pabianice współpracowali z przedsiębiorstwami transportowymi, dobrze jest zapytać ich o radę. Spedycja i transport to specyficzne dziedziny, powinniśmy więc uważnie dokonać wyboru. Oczywiście, nawet zawarcie stałej umowy o współpracy nie zwalnia nas ze sprawdzania jakości usług. Powinniśmy sprawdzać co jakiś czas, czy aby nasz towar przewożony jest w odpowiednich warunkach, w terminie i bez żadnych problemów. Takie postępowanie to również motywacja dla firmy transportowej, aby utrzymywać wysoki poziom usług.