przekazanie jednego % Organizacjom

Każdego roku nadchodzi czas, kiedy każdy płacący podatki musi się rozliczyć ze swoich dochodów wypełniając PIT i składając go w Urzędzie Skarbowym. Z pomocą formularza liczony jest podatek dochodowy, jaki powinno się uiścić. W tym dokumencie wolno oznaczyć, że pragniemy, by 1% podatku był podarowany na wyznaczone przez płacącego podatki konto Organizacji Pożytku Publicznego. O tym jak przekazać 1% zdołamy przeczytać na wielu stronach internetowych. Jest to bardzo łatwe, wystarczy wpisać numer KRS organizacji, którą chcemy wspomóc, a reszta zadzieje się już automatycznie.

Konferencja Sanitec KOŁO 03.03.2011r. Sąd konkursowy

Autor: Sanitec KOŁO
Źródło: Sanitec KOŁO

Z podatków, które opłacamy, Rząd finansuje ogromny wachlarz potrzeb, lecz nie mamy wpływu na jakie zrzeszenia są przeznaczane pieniądze. Powierzając 1 procent z należnego podatku na wybraną organizację, z naszej kieszeni nie wypłyną kolejne pieniądze, a będziemy mieli poczucie, że chociaż część naszego podatku została zagospodarowana zgodnie z naszym życzeniem. Co więcej, jeśli wybierzemy organizację z naszego sąsiedztwa, na własne oczy możemy ujrzeć postępowania, do jakich się dołożyliśmy. Te argumenty namawiają do tego, że powinno się przekazać 1 procent podatku – przeczytaj tutaj. Zostaje tylko wyłonić organizację którą chcemy wesprzeć.

1 procent podatku możemy przeznaczyć na pomoc schorowanym maluchom, ludziom starszym, kalekim, bezdomnym, na wyrównywanie szans edukacyjnych, na wspomaganie ekologii, bądź także organizację imprez kulturalnych. W ten sposób możemy wesprzeć Organizacje, jakie pomagają zwierzętom, niosą pomoc ofiarom katastrof, katastrof żywiołowych, sporów zbrojnych.

Aby przeczytać następny ciekawy najnowszy wpis (www.pomnikiwroclaw.pl/oferta/) na wybrany temat, wejdź w ten link — tam będzie dużo informacji.

Spis organizacji jakim jest możliwość darować 1% podatku jest bardzo długa.