Prywatne kredyty pod zastaw mieszkania, z jakich korzysta wiele osób

Na dogodnych warunkach są obecnie proponowane prywatne pożyczki pod zastaw nieruchomości, z jakich korzysta dużo konsumentów. W związku z tym też wszyscy się na nie ochoczo decydują. I to o wiele częściej nie tylko w instytucjach bankowych. Te pożyczki bez bik odnoszą się w takim samym stopniu do klientów indywidualnych, jak i do przedsiębiorstw.

pieniądze

Autor: eFile989
Źródło: http://www.flickr.com

To prosta a także równocześnie bezpieczna możliwość pozyskania gotówki, szczególnie dla tych osób, które nie mają zbytnio pozytywnej historii kredytowej. W wielu przypadkach można tę pożyczkę pozyskać nawet bez wyjścia z domu. Kredyty pod tak zwaną hipotekę (pożyczki bez bik pod zastaw nieruchomości) oferowane są w różnorodnej formie, a każda z nich wyróżnia się dużą elastycznością, a więc przystosowaniem wprost pod indywidualne oczekiwania konsumenta. Każdy taki kredyt pod zastaw domu opiera się na jasnych zasadach finansowania. Pożyczkobiorca od razu wie, czego może oczekiwać. Typ zabezpieczenia (gaszenie gazem) przy złożeniu wniosku o tego rodzaju pożyczkę może być dowolny. Może to być: dom, mieszkanie, działka, obszary rolne, ale i te budynki, jakie powiązane są z daną działalnością gospodarczą.

Jak już wspomnieliśmy, pożyczka pod zastaw domu jest ciekawym rozwiązaniem w sytuacji, kiedy jesteśmy zainteresowani zaciągnięciem nieco poważniejszego kredytu. Nie jest to jednak usługa dla wszystkich, gdyż warunkiem jest właśnie posiadanie dobrej nieruchomości, którą trzeba tutaj oddać pod zastaw. Może to być właściwie każdy typ nieruchomości – dom, mieszkanie albo grunty – której prawnym posiadaczem jest osoba biorąca kredyt.

Każdy kredyt pod zastaw mieszkania charakteryzuje się także różnym poziomem kosztów, zależnie od tego, o jaki rodzaj budynku chodzi. Aby otrzymać pożyczkę tego typu trzeba uzupełnić podanie pod stosowny rodzaj zabezpieczenia, co pomoże ustalić: jaką można pozyskać pożyczkę, jaki jest okres spłat jak i dostarczy pozostałych, na równi znaczących informacji. Z pewnością każdy kredyt pod zastaw nieruchomości wymaga takich dokumentów jak: numer księgi wieczystej, akt notarialny poświadczający o posiadaniu budynku, lub fotografie nieruchomości.

Pożyczka pod hipotekę zazwyczaj cechuje się bardzo przystępnymi warunkami, których trudno byłoby doszukiwać się w pozostałych usługach tego typu. Dużo zależy naturalnie od oferty danego banku, ale w gruncie rzeczy oprocentowanie jest tutaj dużo niższe, zaś czas kredytowania na tyle długi, aby takie zobowiązanie finansowe nie stanowiło zbyt poważnego ciężaru dla naszego budżetu.

hipoteka

Autor: nickname
Źródło: http://www.flickr.com

Najświeższym wyjściem dla osób potrzebujących gotówki jest tak zwana hipoteka odwrócona. Jest to odmiana kredytu hipotecznego w którym kredytobiorca dostaje wariant renty dożywotniej w zamian za prawo własności do posiadłości. Jest to produkt skierowany do ludzi starszych, choć w Polsce mało popularny. Jego niska popularność wynika z faktu, iż osoby starsze nie mają ufności do instytucji finansowych. Znaczna część z nich nie posiada nawet konta w banku, nie napomykając już o bardziej zawiłych operacjach finansowych, takich jak inwestycje giełdowe.Kredyt pod hipotekę to operacja ryzykowna. Należy skrupulatnie przemyśleć podobne rozwiązanie oraz przeliczyć koszta.