Programy lojalnościowe

Dzisiejszy marketing to dziesiątki skutecznych narzędzi, które warto zaprzęgać. Jak powszechnie wiadomo, przekaz reklamowy ma skłonić konsumenta do zakupu konkretnego artykułu. Teoria twierdzi także, że jeśli artykuł spełnia potrzeby i będzie później jeszcze potrzebny klientowi, z pewnością raz jeszcze postawi na tę firmę. A co w momencie, gdy na rynku działa kilka przedsiębiorstw, które oferują produkty o zbliżonej jakości? Wtedy należy zbudować lojalność konsumenta do marki.

Zakupy, wózek zakupowy

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Aby budować więź między biznesem i konsumentem, zaprojektowane dobre programy lojalnościowe. Najbardziej rozpowszechnione opierają się na tym, że klient otrzymuje punkty za regularne zakupy, które może potem zamienić na bonusy.

Doskonałą zachętą do zakupów jest też dawanie korzystnych zniżek za częste zakupy. Programy lojalnościowe (odkryj więcej: loyaltyzen.com/pl/) zostały wymyślone na podstawie analiz psychologicznych. Od dawna psycholodzy wiedzą, że ludzki umysł kocha zbierać „nagrody”. Nie oszukujmy się, człowiek generalnie działa podobnie jak pies, który za sztuczki otrzymuje kość.

Jeśli chcesz poszerzyć swą znajomość rzeczy z ten temat, to zachęcam do mojej strony. Trzeba wejść w moje łącze (https://www.lontex.pl/) i już.

To już jest wdrukowane w umysł, nad tym nie da się panować. Można to zrozumieć na przykładzie gier pecetowych – gracz musi robić różne rzeczy, kolekcjonować punkty i tak dalej, by mieć jakąś nagrodę. Gdyby mózg nie działał w ten sposób, branża zabawowa chyba by upadła. Co frapujące, nagrody rozdawane w ramach metod lojalnościowych nie muszą być bardzo atrakcyjne – konsumenci najczęściej odczuwają zadowolone nawet z niedużych prezentów.

Programy lojalnościowe działają również w gałęzi B2B. Różne działalności oferują swoje usługi i produkty innym markom. Posiadanie pewnych zamówień jest mocno pożądaną sprawą, dlatego firmy wysilają się, by wzmocnić więź z klientami. Można to robić na różnorakie sposoby – najczęściej używane są gratyfikacje dla kadrowiczów firmy-kontrahenta.