Przykład serwisu prawnego obrazuje jak przydatne dla rozmaitych ludzi korzystających z Internetu mogą być umieszczane przez specjalistów informacje. Celne wiadomości z działów opiewających np. prawo upadłościowe czy prawo podatkowe są uzupełniane przez możliwość zadawania pytań, komentarze odbiorców, materiały do ściągnięcia oraz najświeższe wiadomości.
Niektóre serwisy na które dostaniemy się będą posiadały wielki przegląd kategorii i tematów – np. różne działy prawa, inne skupią się na informacjach z wąskiego obszaru wiedzy – np. prawo budowlane czy prawo autorskie.
Dobrze wykorzystywać obie możliwości bo w przygotowanie tych większych serwisów często zaangażowani są popularni specjaliści, natomiast małe strony www oferują trafne dane.
Większość dostępnych w Internecie zasobów wiedzy jest nieodpłatna, dlatego warto z nich korzystać. Jeśli masz kłopot na przykład z Urzędem Skarbowym, ZUS, chcesz sporządzić testament czy przechodzisz obecnie rozwód, to z pewnością warto poradzić się fachowców w swojej dziedzinie. Korzyści na pewno będą widoczne gołym okiem.