Oferty pomocy z Urzędu Pracy w Wejherowie

Z każdym nowym rokiem przybywa bezrobotnych. Dla powiatu wejherowskiego, w którym znajduje się nieduża ilość zakładów pracy, poziom bezrobocia może budzić niepokój. Powiatowy Urząd Pracy organizuje wszelakie formy wsparcia dla osób, które widnieją w rejestrze jako niepracujące. Jedną z nich są np. szkolenia zawodowe. Z tej formy pomocy skorzystało W 2013 roku prawie 800 osób. Ale to nie jedyna oferta pomocy z Urzędu Pracy.

Poza szkoleniami, powszechnie znaną i stosowaną metodą na zdobycie praktyki, z reguły wśród ludzi młodych, nieposiadających doświadczenia zawodowego są staże. Jest to metoda, która opiera się na zdobywaniu umiejętności praktycznych, lecz bez nawiązywania stosunku pracy z pracodawcą. W okresie podejmowania stażu urząd gwarantuje stażyście stypendium w kwocie około 120 % zasiłku dla bezrobotnych.

Urząd Pracy zapewnia również środki finansowe na rozpoczęcie działalności. Zakładając, że choć część tych osób zachowa się przez ustalony termin na rynku – są szanse, że będą się rozbudowywać a co za tym idzie zatrudniać kolejnych pracowników. Udzielając dotacji, Urząd Pracy w pewien sposób dostarcza powiatowi nowych pracodawców, którzy mogą następnie tworzyć nowe miejsca pracy dla innych. Jakie zawody poszukiwane są na terenie Wejherowa? Wystarczy spojrzeć na tablicę ogłoszeń lub przejrzeć oferty pracy w internecie. Najprościej będzie wpisać w wyszukiwarce frazę: oferty pracy Wejherowo – a zobaczymy aktualne propozycje pracy.
Autor timberworks.pl

Lada dzień odbędzie się sezon wiosenno-letni, a wraz z nim pojawią się prace sezonowe. To ciekawa alternatywa, zwykle dla tych osób, które nie posiadają stałego zatrudnienia. Zaletą prac sezonowych jest to, że przełożonym nie tyle zależy na dyplomach, co na naszej aktywności zawodowej oraz potrzeby rozwoju własnych umiejętności, przez co powierzone zadania mogą realizować młode, jak również te z latami praktyk osoby.

Pretending to work

Autor: Juhan Sonin
Źródło: http://www.flickr.com

Z powodu swego atrakcyjnego położenia, bliskiej odległości od Bałtyku Wejherowo może czerpać korzyści z turystyki, która zawsze wiąże się ze zwiększoną ilością etatów. Mieszkańcy Wejherowa decydując się na pracę w nadmorskich miejscowościach nie są także zobowiązane do przeprowadzki (kliknij przeprowadzki Wrocław na stronie www.perfect-przeprowadzki.wroclaw.pl!) z miejsca które zamieszkują, co można określić jako dogodną sytuację.
Dowiedz się więcej