Nie ma potrzeby wystawać w długich kolejkach w Urzędzie Skarbowym! Podatek można rozliczyć przez sieć, szybko oraz komfortowo!

Od rozliczenia podatku oraz wypełniania pitów, nikt nie ucieknie,to po prostu nasz coroczny obowiązek, który należy spełnić. Dla wielu osób bywa to dość uciążliwe, ponieważ muszą szukać biura rachunkowego lub osoby, która wykona dla nich deklarację, a potem jeszcze wystawać w wieloosobowej kolejce, żeby złożyć wypełniony druk w Urzędzie Skarbowym. Warto zaznaczyć, że nie musi tak się dziać! Przecież pit2015 można wypełnić osobiście, a kolejek także da się uniknąć, składając deklarację przez internet.

Nie bój się rozliczać pitów!

Przepisy, formularze i podatki księgowa oleśnica – kombinacja wspomnianych pojęć budzi w ludziach obawę i powoduje, że przeważnie nie chcą oni osobiście wypełniać swych deklaracji. Obawiają się, że okaże się to nazbyt skomplikowane, lub że omylą się w którymś miejscu, a potem będą musieli się wytłumaczyć z pomyłki oraz składać korektę. Najczęściej zanoszą więc swoje pity księgowym lub lepiej rozeznanym w sprawach podatkowych znajomym. Tymczasem z wykorzystaniem prostego oraz funkcjonalnego programu można rozliczyć się osobiście i naprawdę nie okaże się to skomplikowane.
pit

Autor: eFile989
Źródło: http://www.flickr.com

A potem unikaj kolejek!

Nikt nie chce wystawać w kolejkach i marnotrawić w nich drogocenny czas. Podatnicy nie są tutaj wyjątkiem. W sytuacji, kiedy chce się zaoszczędzić czas i unikać wystawania w urzędzie, idealnym pomysłem okaże się rozliczanie pit 2015 online (odsyłam do tej strony). Ta komfortowa opcja istnieje w naszym kraju już od paru lat, a z każdym rokiem zyskuje coraz znaczniejsze powodzenie. Tak naprawdę to jedyna ewentualność, by uniknąć kolejek w Urzędzie Skarbowym bądź potrzeby posyłania deklaracji pocztą.


I jeszcze pamiętaj o 1%

Przy okoliczności rozliczania pitów, należy pamiętać o potrzebujących, zwłaszcza że raz do roku można się im przysłużyć, nie sięgając nawet do swojej kieszeni! Po prostu wypełniając deklarację podatkową, trzeba wprowadzić we wskazaną tabelkę oznaczenie KRS organizacji pożytku publicznego – poznaj portal PITax.pl. Przez to 1% podatku nie pójdzie do Skarbu Państwa, ale zasili konto danej fundacji czy instytucji. To bardzo istotny aspekt deklaracji podatkowej, nie należy go bagatelizować, myśląc, że 1% podatku to maleńka sumka. Z takich maleńkich sum zrobi się znaczniejsza, która z pewnością komuś pomoże.