Nabywamy używane auto – przewodnik

Kupno pojazdu używanego jest to wyzwanie pełne pułapek, jakich nie można bagatelizować. Rozwaga oraz ostrożność mogą uchronić przed oszustwem czy też nieprzewidzianymi wydatkami.

giełda

Autor: Mainstream
Źródło: http://www.flickr.com
Na co trzeba kierować szczególną uwagę w czasie oględzin? Poniżej najważniejsze zasady, o jakich powinien wiedzieć każdy, kto jest zainteresowany kupnem czterokołowca używanego. W 2012 r. sprowadzono do Polski 645 514 czterokołowców. Ich przeciętny wiek wyniósł prawie dziesięć lat. Dużo z nich importowano w celu sprzedaży w naszej ojczyźnie. I tutaj zaczyna się kłopot, albowiem handlarze dość często poszukują za granicą najtańszych ofert silnie zużytkowanych jak też powypadkowych czterokołowców używanych. Ściągają egzemplarze, jakie byłyby często kwalifikowane jako złom. W efekcie, 90 proc. używanych pojazdów na polskim rynku przeszło mniejsze lub większe reperacje (tyczy się to także komisów). Następna plaga to wozy pochodzące z kradzieży. Nabywaj zatem bez ryzyka i z rozwagą. W jaki sposób to czynić?
transport

Autor: Motorrad-Presse.com
Źródło: http://www.flickr.com
Ostrożnie podchodź do propozycji o nadzwyczaj ciekawych cenach. Są rozmaITe uzasadnienia, lecz przeważnie chodzi o rychłą sprzedaż nielegalnego lub mocno zużytkowanego auta używanego. Jeśli kupisz pojazd używany pochodzący z przywłaszczenia, może ci wtenczas zostać postawiony zarzut paserstwa.

Jeżeli poprawność identyfikacyjnych znaków bądź dokumentów wybranego przez ciebie wozu używanego wzbudzi wątpliwości, od razu zrezygnuj z transakcji.

Jeśli Twym planem na dziś jest znalezienie następnego tak nietypowego tekstu jak ten, to stanowczo zalecam tę witrynę. Przemyśl to – ona Ci się spodoba.

Jeśli decydujesz się na zakup używanego auta na samochodowej giełdzie, powinna to być giełda sprawdzona, najlepiej przez kogoś ci polecona.