Kwiecień to okres, który ogromnej części społeczeństwa kojarzy się ze składaniem PIT-ów w Urzędzie Skarbowym

Każdy pracujący Polak do końca kwietnia każdego roku musi oddać PIT i zrelacjonować swoje przychody Urzędowi Skarbowemu.
Większość Polaków nie lubi wypełniać formularzy urzędowych.

w biurze

Autor: Alan Levine
Źródło: http://www.flickr.com
Często są one poplątane, niejasne i najzwyczajniej w świecie nudne.

Skoro chcesz odnaleźć też inne tego rodzaju materiały, to może wskazówki ze strony, które tutaj są opublikowane okażą się dla Ciebie bezcenne.

Jednakże obecnie nie jest to już tak skomplikowane, jak kiedyś. Pokolenie, które dzisiaj ma już około 40 lat, zdaje sobie sprawę z tego, jak to wszystko wyglądało jeszcze w okresie komunizmu. Ręczne wypełnianie formularzy, liczenie przy pomocy kalkulatora, ogromne kolejki w urzędach i niemili urzędnicy. Większość społeczeństwa wspomina to niezbyt przyjemnie.

PIT

Autor: ITU Pictures
Źródło: http://www.flickr.com
rozmowa

Autor: Tax Credits
Źródło: http://www.flickr.com
Obecnie szczęśliwie wszystko wygląda już inaczej. Mamy odpowiednie programy, które pozwolą nam prędko i bezproblemowo uzupełnić każde sprawozdanie. Najczęściej spotykany jest PIT 37. Należy tylko pobrać z sieci odpowiednią aplikację i wydzielić sobie trochę czasu wieczorem. Nie będziemy potrzebowali ani ołówka ani kalkulatora, ponieważ program podpowiada co i gdzie musimy wpisać i sam sumuje wszelkie pola. PIT możemy również wysłać przez internet, więc nie będziemy się obawiać kolejek w urzędzie. Jednak mimo wszystko nie powinniśmy bagatelizować sprawy. Warto mieć trochę czasu, by wypisać PIT spokojnie. Pośpiech zawsze jest złym doradcą.

Jeden błąd może spowodować nerwy oraz potrzebę stawienia się w urzędzie na wyjaśnienie.
Możemy być szczęśliwi, że i do naszych urzędów zawitał XXI wiek. Życie jest teraz o wiele prostsze niż dawniej.