Kto mógłby pracować na etacie szefa HR i jakie są jego zadania?

Każda korporacja, jaka zatrudnia dużą ilość pracowników powinna również mieć fachowca, który będzie zajmował się obsługiwaniem spraw z nimi związanych.

Taki manager działu HR posiada bardzo szeroki zakres obowiązków, jednak nie musi wszystkich robić na własną rękę, ponieważ działa z poddanymi sobie specjalistami.

nauczyciele

Źródło: flickr.com
Do obowiązków osoby, która funkcjonuje na stanowisku HR manager należy m.in. organizacja szkoleń oraz konferencji dla pracowników w celu podniesienia ich umiejętności zawodowych, wytycza czynności dla konkretnych stanowisk czy organizuje proces naboru. Zachowuje stały kontakt z Urzędem Pracy czy instytucjami, które zajmują się doradztwem personalnym. Skrót HR oznacza po rozwinięciu „zasoby ludzkie”, zatem tego typu kierownik mógłby w granicach swych obowiązków zająć się także awansowaniem pracowników, a również prowadzić szereg innych przedsięwzięć.

Czy zaciekawił Cię ten wpis? Jeżeli tak, to idź dalej Obsługa prawna w Chorzowie i przeczytaj tam następne fascynujące wątki. Nie czekaj!

Mimo, że praca na etacie HR manager to praca w biurze, przez wzgląd na specyfikę poszczególnych obowiązków, odbywa się ona w wielu lokacjach.

Osoby, które pragną pracować na tym etacie, muszą skończyć studia wyższe na uczelni związanej z ekonomią na wydziale zarządzanie i marketing lub zbliżonym. Musi ponadto mieć duże doświadczenie w administrowaniu zespołem pracowników oraz posiadać dużą wiedzę z wielu różnych dziedzin. Pensje szefa do spraw personalnych kształtują się w granicach 5-10 tysięcy złotych brutto.

Poza tym należałoby dodać, że HR manager dopomaga członkom personelu w wytyczaniu ich ścieki kariery. Od takiego kierownika w pewnym stopniu może zależeć przyszłość całej korporacji.