Konta firmowe – dla kogo, jakie korzyści

Decydując się na założenie swojej działalności gospodarczej, stawiamy sobie jednocześnie wyzwanie kontrolowania finansów. Z racji tego, że dziś przedsiębiorca jest człowiekiem innowacyjnym, otwartym, a zwłaszcza mobilnym swoje firmowe przychody lokuje na przygotowanym do tego celu koncie firmowym. W ofertach banków na dalszym planie batalii o klienta znajdują się oferty indywidualnych kont dla przedsiębiorców

banknoty

Autor: Ervins Strauhmanis
Źródło: http://www.flickr.com
Podobny rachunek są zmuszeni otworzyć właściciele nieprowadzący biznesu solo, w postaci spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Samozatrudnienie nie wymaga zakładania kolejnego konta.

Jak to zwykle bywa przy inwestycjach, początki z kontem nie są „kolorowe”. Także wówczas trzeba płacić za różne opłaty. Bank będzie wymagał regulaminowej stawki m.in.

Jeżeli chcesz uzyskać większą ilość informacji na omawiany temat, to znajdziesz je zapewne pod tym linkiem (http://transleo.pl/tlumaczenia-przysiegle), gdzie są one bardzo dokładnie opisane.

za samo prowadzenie rachunku, następną kartę (np. debetową) czy – szczególnie ważne dla przedsiębiorców – wszelkie przelewy do urzędów rozliczeniowych: US i ZUS. Za wszystkie podobne opłaty w najmniej opłacalnym scenariuszu klient zapłaci nawet do stu złotych za miesiąc! Mało banków ma w tej chwili do dyspozycji bezpłatne konto firmowe jak .

Decyzja o koncie firmowym może dać korzyści przy decydowaniu się na kredyt lub lokatę w przyszłości. Staż w banku, regularne spłaty, wypłacalność – te elementy wpływają na wyższe zyski dla banku. W przypadku kredytów prowizje są niższe, przy inwestycjach stawki idą w górę.

Paradoksalnie wyłączny dostęp do konta przez sieć dla niektórych właścicieli może się okazać… stratą. Licząc kilka takich strat na miesiąc i rozważymy przeniesienie konta do drugiego banku. Jeśli dostarczamy wypłatę za własny utarg do ręki, czyli okienka bankowego, musimy liczyć się z prowizją banku od usługi „face to face”. Instytucje wyliczają za podobne usługi wysokie prowizje.

Otworzenie konta firmowego warto poprzedzić analizą konkurencyjnych ofert.

Czy czytany artykuł jest dla Ciebie interesujący? Jeśli tak, to wejdź także na pomocne informacje (https://profill.com.pl/programy-lojalnosciowe), które posiadają intrygujące informacje – one pochłoną Cię kompletnie.

Wielu młodych przedsiębiorców określiłoby pierwsze miesiące z kontem firmowym hasłem „złe miłego początki”. Ostatecznie rekompensuje je stały dostęp do historii operacji między firmami, większe taryfy i zdalna dostępność do bankowości internetowej.