Jakimi sposobami można zyskać środki na rozwój swojej firmy, zalety NewConnect

Wiele firm rozwija się bardzo szybko do chwili, w której pojawi się potrzeba zdobycia większych środków. Przykładowo może to być zakup nowocześniejszych urządzeń i maszyn, wybudowanie nowej hali produkcyjnej czy inwestycja w nowe, perspektywiczne projekty. I w takich sytuacjach możliwości są dwie, albo się odpuści, ryzykując tym, że rozwój zostanie zahamowany, albo można w jakiś sposób potrzebne środki jakoś zdobyć.

finansowanie

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
Firmy mają różne sposoby i metody na finansowanie inwestycji, więc przy pewnym wysiłku powinno się udać załatwić wszystko co potrzeba.

Nie zwlekaj, tylko poczytaj więcej litery 3d na ten temat – informacje będą zapewne bardzo wciągające, zatem kliknij tu i zobacz więcej.

Oczywiście trzeba być świadomym że nikt za darmo nic nie da, środki które się otrzyma w którymś momencie trzeba będzie zwrócić, dlatego też warto podejść do tego typu rzeczy z ostrożnością, szczególnie jeżeli w grę będą wchodzić większe kwoty. Także sposób w jaki chce się finansować musi być dobrze przemyślany, bo od tego będzie zależeć procedura jego przyznawania i wydatki jakie się z tym będą wiązać.

Najchętniej stosowanym sposobem finansowania firm są kredyty i pożyczki bankowe. Banki chętnie pożyczają firmom pieniądze, ale mogą również wymagać dużej ilości zabezpieczeń. Ich zaletą jest stosunkowo proste otrzymanie, papierów rzecz jasna będzie dużo więcej niż przy indywidualnych pożyczkach, lecz przy dobrej woli z obu stron można to bez problemów pozałatwiać. Większe przedsiębiorstwa pokusić się będą mogły o emisję akcji lub obligacji, ten sposób będzie jednak wymagał dużo większego przygotowania i wypełnienia dużo większej liczby kryteriów, więc nie będzie on odpowiedni dla każdego przypadku.

inwestycja pieniędzy

Autor: Kārlis Dambrāns
Źródło: http://www.flickr.com
Dla młodych podmiotów z branż technologicznych ciekawą alternatywą jest rynek NewConnect. Doradztwo na . Formalności oraz koszty jakie się wiążą z debiutem na nim są dużo mniejsze niż na zwykłej giełdzie, przez co o taką formę inwestowania mogą się pokusić nawet mniejsze firmy. Papiery wartościowe spółek które są notowane na tym rynku obciążone będą trochę większym ryzykiem, ale też można na nich więcej zarobić. Z tej też przyczyny są coraz częściej wybierane przez wielu inwestorów szukających zupełnie nowych możliwości.