Jak zorganizować swoją pracę i motywować się do systematyczności?

Motywacja do działań jest często bardzo trudne. Przede wszystkim dlatego, że w dzisiejszych czasach otacza nas bardzo dużo czynników rozpraszających, jak przykładowo smartfony czy Internet. Dociera do nas wiele informacji, z którymi nierzadko zapoznajemy się niedokładnie, nie skupiamy uwagi przy czymś na dłużej, poza tym często wykonujemy kilka rzeczy jednocześnie, m.in. spoglądamy na serial i robimy notatki itp.

kalendarz książkowy

Autor: Bisnotcher
Źródło: http://www.flickr.com
Kalendarze trójdzielne

Niełatwo jest skupić się całkowicie, jednakże istnieje kilka sposobów, które nam w tym pomogą. Jak zaplanować swoją pracę i motywować się do systematyczności? Przede wszystkim spróbuj planowanie. Chociaż nierzadko z planów nic nie wynika, praktyka czynią mistrza. Na pewno skreślanie kolejnych punktów z listy zagwarantuje nam dużą satysfakcją, i jednocześnie energię do kolejnych działań. Jak planować? Każdy powinien wypracować najodpowiedniejszy dla siebie system. Na początku warto kupić kalendarze książkowe a5 dzienne. Codziennie rano lub przed snem zanotuj wszystkie zadania, które musisz wykonać.

Oczywiście możesz je podzielić na dłuższy okres, lecz jeśli dopiero rozpoczynasz przygodę z organizacją może to nie być prawidłowy pomysł. Poza tym planowanie z zbyt dużym wyprzedzeniem często jest zwyczajnie nieskuteczne. Zaznacz zadania ważne i te, które ewentualnie można spokojnie odłożyć w czasie. Odhacz każde zrobione punkty. Dzięki temu za każdym razem będziesz dokładnie wiedzieć, ile przed tobą. Na pewno zauważysz, że wszystkie odhaczane zadania przynoszą poczucie ulgi i pchają cię do jeszcze większej aktywności. Jeżeli na liście są punktu, które nie dają ci spokoju, chociaż nie są bardzo ważne – zajmij się nimi, kiedy oczywiście masz taką możliwość. Wtedy lepiej wykonasz pilne sprawy.

Kiedy używasz kalendarzy książkowych?
W planowaniu często pomaga również prezentacja naszego planera. Jeżeli sprawi ci to przyjemność, zacznij używać barwnych karteczek, zakreślaczy, zakładek itp.

Pragniemy oddać w Twoje ręce następny nasz wpis – sądzimy, że przypadnie Ci do gustu. By go obejrzeć, najedź na link tu… (http://www.inte.com.pl/bokserki-wycinarki-do-narozy/prasy-poziome-bokserki-simasv.html) i gotowe.

Przeznacz kolor dla konkretnej grupy czynności. W sklepach ukazują się już kalendarze książkowe 2016, które mogą stać się twoim najlepszym planerem.Prócz planowania, staraj się również zapewnić sobie bardzo dużo spokoju. Usuń rozpraszacze. Zamknij przeglądarkę, a jeżeli jest ci niezbędna do pracy, zainstaluj do niej aplikację blokującą rozrywkowe witryny. Wyłącz powiadomienia w telefonie. Jeśli pracujesz w mieszkaniu nie uruchamiaj w tle telewizora. Postaraj się słuchać takiej muzyki, która pomoże ci się skupić. Dzięki temu planowanie z pewnością przyniesie wyczekane efekty, a my staniemy się pełni motywacji i sił do dalszych działań. Zobacz stronię