Jak złożyć PIT? Jaki jest dla nas? Czy powinniśmy złożyć PIT 36 czy może 37? Od jakich kwestii jest to zależne?

Już powoli należy przygotowywać się rozliczenia deklaracji podatkowej. Jak każdego roku będziemy myśleć, jak to wykonać i jaki Druk dopasować. Dosyć często jednak wybieramy PIT 36 lub PIT 37.

Czym się różnią, dla kogo jest właściwy druk?
Sprzątanie pomieszczeń

Autor: Sean Mulgrew
Źródło: http://www.flickr.com
Deklarację PIT-36 powinni składać wszyscy, którzy w roku poprzednim uzyskiwali jakiekolwiek dochody opodatkowane na zasadach skali podatkowej, tj.18-32%, zyskiwali takie dochody, ale bez pośrednictwa płatnika. Znacząca liczba osób próbuje wypełniać tradycyjne druki, zamiast przeprowadzić to prościej, a mamy na myśli, że jak PIT 36 online to najlepsza opcja. Mówiąc bardziej prosto, musieli w trakcie roku samodzielnie obliczyć zaliczki na podatek pełna księgowość oleśnica lub wartość podatku od zapłaty.
Z innej strony jak każda sprawa była rozliczana przez płatnika to złożą oni kolejny z wymienionych, co oznacza PIT-37. Jak tak właśnie będzie, to tak samo jak w poprzednim przypadku lepiej korzystać z nowoczesnej metody na wypełnienie PIT-u, czyli jak PIT 37 online to z pewnością najbardziej odpowiedni sposób, by to zrobić. Na koniec należy wspomnieć także o paru informacjach dodatkowych, które niektórym umykają. Jak chodzi o PIT-36 to odnosi się to do osób, które mają pozarolniczą działalność gospodarczą.
Natomiast PIT-37 odnosi się do przychodów zyskiwanych i rozliczanych dzięki płatnikom.

To normalna deklaracja, jaką muszą złożyć pracownicy, zleceniobiorcy, jak i pozostałe osoby, za jakich zaliczki na podatek oblicza płatnik. Dobrze mieć to na uwadze, by przypadkiem nie zrobić głupiego błędu, jaki sprawi, iż będziemy mieli kłopoty.