Jak unikać problemów bankowych?

Kłopoty związane z pieniędzmi są w stanie w skrajnych przypadkach doprowadzić do czynów samobójczych! Pewnie to nieprzypadkowe, że w skutek spowolnienia ekonomicznego w Stanach Zjednoczonych oraz na naszym kontynencie, również niestety w naszym kraju, znacznie wzrosła liczba popełnianych samobójstw.

karta kredytowa

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
1. Należy przed pozyskaniem kredytu przemyśleć bardzo dokładnie tę kwestię. Bardzo możliwe, że po prostu nie możemy brać owego kredytu bankowego, bo potem będziemy musieli praktycznie klepać biedę; po opłaceniu rat bardzo mało zostanie nam do życia! Pamiętajmy, iż w wielu przypadkach rozsądniej otworzyć darmowe konto bankowe, wpłacać na nie regularnie kasę, aby mieć możliwość po pewnym czasie wypłacić wszystko i wreszcie spełnić własne marzenie. Np. zakup lodówki, wakacje na Cyprze czy wyremontowanie mieszkania. Celów typowo zakupowych można podać wiele. Przeanalizujmy swoją sytuację, nie bądźmy głupcami, a to dosyć częste na tym świecie…

2. Jeśli bądź co bądź zdecydujemy się na wzięcie kredytu, uszanujmy porady bardziej fachowych specjalistów – tzn. doradca pożyczkowy, wbrew pogłoskom, wcale nie jest biznesmenem, któremu tylko i wyłącznie zależy na tym, aby wcisnąć klientowi ten kredyt, który tak naprawdę jest niekorzystny, ale bank daje mu sowitą prowizję za polecenie klienta. Doradca (zobacz pośrednik finansowy wrocław) kredytowy, który jest OK na całe szczęście nie jest wyłącznie wytworem wyobraźni fachowców od marketingu.

3. Doceńmy częściej instytucje parabankowe. Wiadomo, w takim parabanku nie uzyskamy pożyczki na znaczące kwoty, ale no przynajmniej rzeczywistość jest taka, że mamy możliwość załatwić sobie kredyt bez zaświadczeń o zarobkach – na przykład jeżeli jesteśmy bez pracy lub ciężko pracujemy, lecz w szarej strefie. Chyba nikt nie przepada za biurokracją, a więc czymś przyjemnym jest możliwość błyskawicznego załatwienia pożyczki.

4. Może kredyt od w zupełności nieznajomego człowieka? Bądź co bądź pożyczki społecznościowe z roku na rok są coraz modniejsze. Kilka dni temu jeden z serwisów finansowych podał, że w naszym kraju pożyczki społecznościowe wzrastają w szybkim tempie, tzn. ich udział w rynku finansowych. Ryzyko jest żadne, przecież oprocentowanie jest od początku podane, toteż nie zostaniemy zrobieni w konia. Akurat odnośnie tego pożyczkobiorcy nie powinni miewać wątpliwości.