Jak rozliczyć zeznania podatkowe PIT przez internet?

Każdego roku powinniśmy wypełnić rozliczenie PIT, które poświadcza wysokość dochodów uzyskanych przez nas w poprzednim roku. Bardzo istotne jest w tej sytuacji, aby rozliczenie to oddać do urzędu we właściwym terminie.

Kalkulator, formularz

Autor: Dave Dugdale
Źródło: http://www.flickr.com
I chociaż praktycznie wszyscy dorośli ludzie są zobligowani do przedstawienia rozliczenia PIT, to jednak nieustannie nie wiemy jak się za to zabrać. Przeraża nas nie tylko sama konieczność uzupełniania dokumentu, ale również oczekiwanie w kolejkach w urzędzie , aby oddać rozliczenie PIT 2015 (link do strony).Dzisiaj jednak posiadamy sposobność bardzo sprawnego i wygodnego rozliczenia się z fiskusem. Dzięki rozliczeniom przez internet nie trzeba w ogóle opuszczać domu, aby zrobić wszystko na czas. Co istotne możliwe jest także wypełnienie rozliczenia podatkowego razem z małżonkiem bez dodatkowych formalności. Rozliczenie PIT-ów może odbyć się na dwa sposoby. Współcześnie można uzupełnić interaktywny dokument, który pozyskamy na stronie internetowej . Następnym bardzo prostym sposobem jest aplikacja, która po zapisaniu na naszym komputerze umożliwi wysłanie zeznanie w formie elektronicznej.

Faktura

Autor: VLCineaste
Źródło: http://www.flickr.com
Wiele ludzi zastanawia się, jak rozliczyć PIT przez internet. W rzeczywistości proces ten jest w dużej mierze taki sam co jeśli chodzi o tradycyjny sposób. Bardzo istotne jest również, iż w każdym systemie internetowym służącym do rozliczenia, będziemy musieli potwierdzić naszą tożsamość, wpisując szczegółowe dane. Jeśli ich nie wpiszemy, zeznania nie będziemy w stanie przesłać. Dotyczy to PIT 28 online i pozostałych.
Oprócz tego przystępując do wypełniania dokumentów, obowiązkowo powinniśmy podać dane o pozyskanych w trakcie roku dochodach, kosztach ich uzyskania, potrąconych zaliczkach i odliczanych składkach na ubezpieczenie ubezpieczenie ocp czy zdrowotnych. Jeśli na przykład korzystamy z różnorodnych ulg podatkowych, musimy pozyskać również wymagane rachunki i inne dokumenty. Warto także poświęcić trochę czasu, żeby sprawdzić szczegółowo, czy nasze rozliczenie uzupełniliśmy poprawnie. Sprawdźmy więc jeszcze raz, czy poszczególne rubryki zostały poprawnie i zgodnie z prawdą wypełnione, abyśmy potem nie mieli dodatkowych problemów z naszym dokumentem.