Jak rozkręcić własny interes?

Dla masy osób myśl o własnej firmie to jak skok na bungee. Trzeba mieć odwagę i wiarę w siebie.
W Polsce procent pań prowadzących własne własne przedsiębiorstwa jest najwyższy w Europie{!|.

Dla masy ludzi myśl o własnym przedsiębiorstwie to jak skok na bungee. Wypada mieć odwagę jak też wierzyć w siebie.
W naszym kraju procent kobiet prowadzących swe własne przedsiębiorstwa jest największy w całej Europie! Nic nie stoi na przeszkodzie, abyś i ty dołączyła do ich grona. Na pewno nieodzowny jest dobry pomysł. Warto zorientować się na regionalnym rynku, na które usługi jest popyt. Najlepiej znaleźć coś, czego jeszcze nie ma. Jednak można również spróbować konkurować z już istniejącymi firmami, jeżeli mamy pomysł na przekonanie klienta, ażeby wybrał właśnie nas.
kadr - firma

Autor: Gobierno Aguascalientes
Źródło: http://www.flickr.com
usługi finansowe-kredyty

Autor: Devendra Makkar
Źródło: http://www.flickr.com
W przeciągu minionych lat liczba małych przedsiębiorstw bez ustanku się powiększa. Jak wynika z raportu PARP, w największym stopniu przedsiębiorczy są obywatele województw mazowieckiego oraz zachodniopomorskiego. Co popycha ludzi w kierunku prywatnego interesu? Ochota bycia niezależnym? To prawda, iż posiadając firmę, nie pracujemy 8 godzin, tylko znacznie dłużej i intensywniej. Lecz czynimy to dla siebie i ta świadomość nas napędza.
Początkujący biznesmen nie jest pozostawiony sam sobie. Ma zagwarantowane doradztwo a także wsparcie materialne. Liczyć może na dofinansowania unijne na inwestycje. W Polsce działa około 200 punktów doradczych Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Porad udzielają także firmy doradcze wyselekcjonowane przez urzędy marszałkowskie. Świeżo powstające firmy mogą liczyć na wsparcie finansowe. Dotacje na ten cel w ramach regionalnych programów operacyjnych będą udzielane przez urzędy marszałkowskie.

Dostępne są także fundusze pożyczkowe jak też poręczeniowe, różnego typu kredyty. Młodym przedsiębiorcom pomagają też tzw. inkubatory przedsiębiorczości.