Innowacyjna firma posługuje się odpowiednimi narzędziami

Każdy właściciel firmy to przyzna: nic tak nie poprawia humoru, jak sprawna firmowa organizacja i administracja. Tony danych i makulatury, naglące terminy i zagubione stale istotne dokumenty – to koszmar, który nie pozwala spać po nocach. Porządek jest więc najważniejszy, ponieważ pozwala na bardziej efektywną pracę, a tym samym nie skazuje nas na chaos, który mógłby narobić nam kłopotów, na przykład, podczas kontroli.

Toshiba LX830

Autor: Toshiba
Źródło: Toshiba
Niezbędne dla utrzymania ładu w organizacji są dwa narzędzia: system do raportowania oraz narzędzia do budżetowania. System do raportowania powinien byćjak najbardziej nowoczesny, to znaczy, powinien się charakteryzować efektywnością i ekonomicznym uzasadnieniem. Zastosowanie nowoczesnego systemu raportowania ułatwia dostęp do aktualnych informacji, a także pomaga w efektywnym zarządzaniu firmą. Najkorzystniej by było, jakby taki system miał możliwość integracji z pozostałymi przydatnymi usługami, jakie nie są powiązanie stricte z samym raportowaniem.

System raportowania umożliwia przeprowadzenie interesujących analiz. Można dzięki niemu porównać osiągane wyniki z przeszłości, zbadać tendencje, które aktualnie rządzą w naszej branży, porównać wersję budżetów i ich realizacji w określonych okresach. Z łatwością i niezwykłą swobodą możemy zbadać dynamikę zmian określonych wielkości w okresie kilku lat, analizę wskaźników finansowych czy analizy prognoz finansowych. To oczywiście tylkokilka propozycji, ponieważ dobry system do raportowania (raportowanie.eu) posiada wiele pozostałych pomocnych możliwości.

Tak samo, bardzo przydatne w każdej firmie są narzędzia do budżetowania. Najbardziej profesjonalny jest taki, jaki skutecznie zastępuje zwykłe, przedawnione narzędzia, jakie wykorzystywane są w analizie finansowej, lub drukarki dla przemysłu controllingu, czyli arkusze kalkulacyjne (na przykład Excel), ale również proste aplikacje projektowane przez programistów. Pamiętaj, że nowatorskie systemy do budżetowania to koniec z nudnym, meczącym przepisywaniem danych, ręcznym sklejaniem arkuszy czy koniecznością wstawiania korekt przy każdej zmianie w strukturze arkusza.

Dobry system do budżetowania zapewnia łatwość zarządzania wielką ilością zbiorów danych controllingowych, zarządzaniem szeregiem uprawnień dostępowych konkretnych użytkowników, co zwielokrotnia bezpieczeństwo zebranych w systemie danych. Najważniejsza jest jednakowoż wspaniała skuteczność przygotowywana analiz ekonomicznych.