Domeny najważniejsze

W tych czasach przedsiębiorstwo, które nie ma strony w internecie, nie istnieje wcale. Nic więc dziwnego, że jedną z najważniejszych form promocji, podejmowanych przez właścicieli, jest uruchomienie odpowiedniej strony www określonej marki. Tutaj najważniejszy jest dobór odpowiedniej domeny, czyli adresu strony www, z którym od tego czasu będzie identyfikowana dana firma. Jest to o tyle istotne, że może przesądzić o sukcesie bądź porażce danego przedsięwzięcia.

WWW

Autor: Bull3t
Źródło: http://www.flickr.com

Jak trafnie wybrać domenę

Generalnie są dwa typy domen (nazw). Przede wszystkim to nazwa szukana, która zakłada zawarcie w adresie słów określających branżę danego przedsiębiorstwa. W tym miejscu powinno się zastanowić, co będą wyszukiwać osoby, które będą zainteresowane usługami czy produktami, jakie oferuje. Wówczas na nazwę mogą się składać najwyżej trzy takie słowa kluczowe. To rozwiązanie, mimo, że z pewnością zwiększy ilość użytkowników wchodzących na naszą stronę, nie będzie w pełni promować daną markę.

Dlatego istnieje druga kategoria domen internetowych, markowa. W tym przypadku url strony jest bezpośrednio skorelowany z nazwą firmy. Jest to zdecydowanie korzystne rozwiązanie, kiedy dana działalność jest lub była bardzo popularna, wówczas zarejestrowanie domeny serwisu szukanej nie do końca spełnia swój cel.

Zdecydowaną zaletą domeny markowej jest to, że klienci mają szansę ją zapamiętać, co zwiększa szanse na to, że znajdą ją w przyszłości. A co za tym idzie dobrze, aby nazwa domeny była maksymalnie krótka i łatwo kojarzona. Wtedy istnieje znaczne prawdopodobieństwo, że ktoś, kto zobaczy ją na bilbordzie czy w katalogu, odwiedzi ją po zalogowaniu się do sieci. Ważne jest też, aby w nazwie unikać cyfr oraz stawiania obok siebie tych samych liter.

Kupno walut przez internet

Autor: istock.com
Źródło: istock.com

Licytacje domen

Czasami perfekcyjna domena dla danej firmy jest już zajęta. Ale nie wszystko stracone. Są bowiem giełdy domen, gdzie dochodzi do licytacji najbardziej pożądanych adresów stron www.

Nie ociągaj się! Jeżeli spodobał Ci się nasz opis, to czytaj również agencja influencer marketingu kolejne wiadomości na wybrany materiał. Stworzyliśmy je dla Ciebie z chęcią.

W takim miejscu można się szybko domyślić, które z nich odnotowują największą popularność, ponieważ ceny najlepszych osiągają nawet kilkanaście tysięcy złotych.