Czy trudno zostać agentem ubezpieczeniowym? Czy będzie to zajęcie dla każdego? Jakiego rodzaju formalności są przed nami?

Prowadzenie swojej agencji reklamowej to dla dużej ilości ludzi dobry sposób na interes. Przynajmniej świadczy o tym duża ilość tego typu firm na rynku. Z pewnością wszystko wygląda ładnie z zewnątrz, jednak jak to jest w rzeczywistości? Czy każdy nadaje się do takiej pracy? Jak zostać agentem ubezpieczeniowym?

Trzeba na samym początku wiedzieć, że nie każdy może prowadzić działalność w takiej branży. Jest tak, ponieważ agentem ubezpieczeniowym może zostać osoba, która ma choćby średnie wykształcenie. Prócz tego osoba ta musi mieć zdolność do przeprowadzania czynności prawnych oraz nie może to być ktoś karany za umyślne przestępstwa. Szkolenie na agenta ubezpieczeniowego jest tu czymś koniecznym. Więcej informacji: fmg.pl/szkolenia/. Kurs taki zakończony jest egzaminem, po którym osoba taka dostaje licencję KNF, dzięki której może w zgodzie z prawem wykonywać taki zawód.

agent w pracy

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Takie szkolenia zazwyczaj robią towarzystwa ubezpieczeniowe, z którymi taka osoba chce zawrzeć umowę o współpracy. To oni powinni doskonale wyszkolić tych, którzy zamierzają sprzedawać ich produkty. Z tego powodu właśnie najczęściej te kursy są darmowe. Trzeba wiedzieć natomiast, że zajmują one trochę, ponieważ są dwuetapowe. Pierwszy etap to szkolenie ogólne, które zajmuje 152 godziny. Następny etap to szkolenie uzupełniające i trwa godzin 48. Odnosi się już do produktów firmy, z jaką podpiszemy przyszłą umowę.

kurs na sali szkoleniowej

Autor: Sterling College
Źródło: http://www.flickr.com

Dzięki zdanemu egzaminowi przyszły agent zostaje wpisany do rejestru agentów sprzedających ubezpieczenia. Wniosek o przyznanie licencji składa się poprzez konkretne towarzystwo ubezpieczeniowe. Dopiero po uzyskaniu informacji zwrotnej odnośnie wpisu, agent będzie mógł rozpocząć swoją działalność.

Jak widać jest trochę zachodu z samym otrzymaniem licencji. Należy także wiedzieć, że jak chcielibyśmy występować jako agent ubezpieczeniowy praca – agencja pracy holandia ta wymaga konkretnych cech charakteru. Trzeba wykazać się odpowiedzialnością, dokładnością, trzeba mieć łatwość nawiązywania kontaktu z ludźmi i być bardzo komunikatywnym. Źródło i niezbędne informacje: na czym polega praca agenta ubezpieczeniowego. Warto zatem zastanowić się czy rzeczywiście jest to zajęcie dla nas. Nie można zapominać o tym, iż prócz tego, że dużo czasu zajmuje wyrobienie samej licencji, to oprócz tego całą masa formalności czeka nas przy zakładaniu firmy. Ważną informacją jest także system prowizyjny zarobku, czyli to od nas zależy tak naprawdę ile zarobimy, a co się z tym wiąże trzeba liczyć się z nienormowanym czasem pracy. Jeśli to wszystko nie stanowi dla nas problemu, to śmiało możemy zostać agentem ubezpieczeniowym.