Co zapewnia crowdfunding w Polsce?

W dzisiejszych czasach bardzo duża ilość czynności odbywa się z użyciem Internetu. Sieć stała się w pewnym sensie drugą rzeczywistością, w której również ma miejsce komunikacja, przeprowadza się transakcje i spisuje umowy. Niezwykle często również właśnie w sieci umieszczane są różnego rodzaju projekty i pomysły, nierzadko interesujące. W dawniejszych czasach najczęściej dobre pomysły przepadały z braku środków finansowych na ich wprowadzenie w życie. Można było jedynie prosić właścicieli firm o pomoc finansową, z różnym skutkiem. W czasie komputerów i sieci WWW tendencja ta uległa zmianie.

Powstały bowiem charakterystyczne strony internetowe, dzięki którym projekty wspierane są dowolnymi sumami pieniędzy przez dowolną liczbę osób. Pomyślność zależeć będzie tylko od tego, czy użytkownikom przypadnie do gustu określony pomysł.

Ten bardzo użyteczny link opisuje zbliżoną kwestię, co tekst, który teraz czytasz. Jeśli Cię on ciekawi, kliknij tutaj!

Jest to tak zwane finansowanie społecznościowe lub crowdfunding.

Jakiego rodzaju pomysły można finansować?
Tą metodą finansowane może być właściwie wszystko. Jeżeli dany projekt jest oryginalny lub dotyczy wynalazku wartego wprowadzenia do użytku, z pewnością będzie zauważony i doceniony. Na platformach do crowdfundingu znaleźć można przeróżne rzeczy, od projektów muzycznych aż po dodatki do odzieży. Istotne jest, by projekt był oryginalny i wnosił coś nowego. Elementy, które najchętniej i w największym stopniu były dofinansowane to w większości gry komputerowe. Popularna jest także muzyka. Nierzadko jest sytuacja, że za pomocą finansowania tego rodzaju początkujący artysta wydaje pierwszą płytę i zdobywa sławę. W ten sposób można czasami pomóc również zespołowi muzycznemu działającemu od wielu lat: za pomocą finansowania społecznościowego grupie Marillion udało się wydać jeden z nowszych albumów.

Kickstarter
Strony do crowdfundingu mogą być ukierunkowane na daną dziedzinę, przykładowo jedynie na produkcje filmowe, lub też posiadać charakter ogólny. Wpisując w wyszukiwarkę internetową „crowdfunding” można uzyskać bardzo dużo wyników.

Na pewno jednak najbardziej znaną stroną tego rodzaju jest na dzień dzisiejszy Kickstarter. Jego zaletą jest to, że za jego pomocą można wspomagać pomysły bardzo zróżnicowane, nie ma określonej dziedziny. Popularne dziedziny na tej stronie to na przykład sztuka, film, projekty muzyczne i gry komputerowe.