Rozliczenie podatku z kraju św. Patryka

Jeżeli pracowaliśmy poza granicami naszego państwa to, również możemy starać się zwrot podatku. Nie zapominajmy o tym. Musimy pamiętać, że można się rozliczyć w kraju, w którym pracowaliśmy – czyli będąc tam lub w swojej ojczyźnie.

Moneta euro

Autor: Ervins Strauhmanis
Źródło: http://www.flickr.com

Wszystko tak naprawdę zależy od prawa kraju, w którym przyszło nam pracować. Jeżeli chodzi o zwrot podatku z Irlandii (pitax.pl, zwrot podatku zza zagranicy) to sytuacja jest następująca możemy otrzymać podatek nawet do czterech lat w tył i co ważne rozliczenie z urzędem w tamtym kraju nie spowoduje kłopotów przy rozliczaniu z naszą Skarbówką w kolejnych latach. Wszystkie informacje związane z kwotą, jaką możemy otrzymać są zawarte w dokumencie, który dostajemy na koniec naszej współpracy z jakąś firmą. Oczywiście, jeżeli chodzi o dokładne informacje to trzeba spojrzeć indywidualnie na sytuację każdej osoby. Tak jak w Polsce przy rozliczaniu się z podatku, tak też w Irlandii wszystko jest zależne od tego ile konkretna osoba płaciła składek, ile czasu pracowała i jakie były warunki tego zatrudnienia. Jednak, jeśli zdaje nam się, że takie upominanie się o zwrot podatku w innym kraju totalnie nas przerośnie, to powinniśmy skorzystać z usług firm, które odzyskają za nas nasze pieniądze. Oczywiście będziemy musieli zapłacić taką usługę. Jednak, jeżeli okaże się, że pieniądze są duże, to możemy sobie pozwolić na tego typu wsparcie.

Odzyskiwanie pieniędzy z Niemiec

Kilka monet

Autor: brett jordan
Źródło: http://www.flickr.com

W momencie, gdy zależy nam na odzyskaniu naszego podatku spoza Polski trzeba mieć konkretne dokumenty, które upoważniają nas do starania się o zwrot podatku z Niemiec (szerzej dowiesz się jeśli chodzi o zwrot podatku z ziem niemieckich klikając na link). Najważniejsze jest, to czy praca była legalna. Jeśli nie było żadnych umów to na sto procent nie dostaniemy żadnych pieniędzy.

Tak, więc jeżeli praca była legalna to możemy starać się o zwrot podatku nawet do pięciu lat wstecz. Także nie musimy się denerwować, że z powodu jakiś zawirowań życiowych, pieniądze przepadną po paru miesiącach. Oczywiście nie zawsze będziemy mieli czas, by się tym zająć. Z tego powodu powstały firmy, które zajmują się właśnie ściąganiem należnych podatków ludziom, którzy już przenieśli się do Polski i nie mają ochoty wracać do Niemiec.

Zainteresował Cię prezentowany materiał? Jeżeli tak, to użyj źródła (https://inoffice.pl/biuro-wirtualne/), żeby zobaczyć większą ilość tego typu informacji. Bez ociągania kliknij zatem tu.

Dobrze zainwestować w takie usługi, jeśli chcielibyśmy otrzymać należne nam pieniądze, a sami nie jesteśmy w stanie się za to rzetelnie zabrać.