Jakiego rodzaju konkretnie są zadania kasjerki?

Kasjer jest osobą pracującą w sklepie, centrum handlowym a ujmując krótko, w różnorodnego rodzaju punktach handlowych, w których oferowane są różne Produkty.
Osoba pracująca na takim stanowisku ma za obowiązek obsługiwać kasę fiskalną, często również rozkłada asortyment i doradza poszczególnym klientom.

praca wymaga wielogodzinnego stania albo siedzenia, szczególnie w trochę mniejszych placówkach. Kasjerka ma ciągły kontakt z klientami, musi więc być przygotowana na różne, czasem niemiłe albo nerwowe, sytuacje związane z trudnymi nabywcami. Kasjer zajmuje się dbaniem o poprawne saldo w kasie, obsługą kasy fiskalnej oraz rozliczaniem środków płatniczych, wydawaniem reszty, doradzaniem klientom w sprawach doboru określonych towarów, troszczeniem się o ład w sklepie, troską o poprawne ulokowanie poszczególnych produktów, sprawdzaniem dowodu tożsamości (w przypadku sprzedaży alkoholu lub papierosów młodocianym osobom) czy też przyjmowaniem zwrotów.
konferencja IT

Autor: John Kraus
Źródło: http://www.flickr.com

kasjerka

Autor: brandbook.de
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli chodzi o wymagania stawiane kandydatom na pracowników na stanowisku kasjerki, to wystarczyłoby wykształcenie zawodowe albo średnie. Duża część pracodawców oczekuje także zdolności obsługiwania kasy fiskalnej. Można je nabyć przechodząc kurs, który jest organizowany np. przez UP. Często koniecznym wymogiem jest również doświadczenie przy obsłudze klienta.

Czy zaintrygował Cię wpis? Tak? To nadchodzimy z newsem, że zrobiliśmy dla Ciebie darmowy wgląd (https://dokumentyniszczenie.pl/kontakt) do nowych postów pod tym linkiem.

Kandydat musi także posiadać odpowiednią wiedzę z zakresu produktów, które oferuje. W przypadku sklepów z odzieżą wymaga się ponadto zainteresowania sprawami wiążącymi się z modą i obowiązującymi trendami.

W charakterze kasjerek bardzo chętnie przyjmowane są osoby uczące się, dla przykładu studenci. W co poniektórych placówkach może być wymagana znajomość j. angielskiego na poziomie podstawowym albo komunikatywnym.