Jakie przedmioty znaleziono w starożytnym mieście wzniesionym na chwałę Heraklesa?

W czasach, gdy na jakimkolwiek kroku możemy doznawać prawdziwości powiedzenia mówiącego, iż reklama jest dźwignią sprzedaży, nie zawsze wiemy kto w ogóle wymyśla różne taktyki na daną reklamę.

A wszakże biznes, a zatem promocja nie jest faktem nowo powstałym. Było znane już wiele tysięcy lat temu.
skoki na trampolinie

Autor: Heather
Źródło: http://www.flickr.com
marki

Autor: Emiliano García-Page Sánchez
Źródło: http://www.flickr.com
Czy wiesz, iż bujny biznes miał miejsce przykładowo między starożytnymi Egipcjanami i Grekami? W dniach aleksandryjskich funkcjonowało bowiem zalane dzisiaj nadmorskie miasteczko o nazwie Herakleion, do którego przybywały różne statki z towarami z różnorodnych kultur. Ciekawe, że już wtenczas musieli żyć obywatele wykonujący pracę znaną obecnie jako doradca marketingowy – . Z jakiegoś źródła przecież nasi poprzednicy musieli o swoich kontrahentach wiedzieć. Oraz tak jak niegdyś starożytni Grecy umieszczali na swych wazach inskrypcje z hieroglifami, tak i obecnie doradca marketingowy pracuje dla firm z całkiem innej dziedziny niż reklama.
doradca marketingowy

Autor: http://www.freeimages.com
Źródło: http://www.freeimages.com
A działalność określana jako marketing marki? Skoro mieszkańcy Grecji mogli promować pismem hieroglificznym jakąś egipską działalność, tak czyż my współcześnie nosząc przykładowo koszulkę z logiem słynnej korporacji nie pracujemy poniekąd na korzyść marketingu renomy tej spółki? A noszone przez nas w drodze z marketu plastikowe torebki? Czyż nie jest to właśnie marketing marki? Oczywiście, iż tak. Owego typu przykłady można by wyliczać w nieskończoność.

Dzisiaj wręcz kapcie, jeśli tylko mają umieszczone logo firmy, a przecież tak najczęściej jest, pracują na korzyść wytwórcy realizując funkcjonowanie nazywane jako marketing marki – baza wiedzy na temat marketingu marki.

Nie zastanawiaj się- przejdź do serwisu biuro rachunkowe online, by uzyskać ciekawe info na przedstawiany w artykule temat. Oczekujemy na twoją recenzję!

Tak, promocja jest motywacją sprzedaży od czasów starożytnych aż do dziejów obecnych.