Gra na giełdzie może przynosić zysk, jeśli będziemy przestrzegać kilku głównych zasad

Jednocześnie granie, jak i zyskowne zainwestowanie na giełdzie to wybitnie rozbudowany temat. Każdy, kto spróbuje się w nim zagłębić musi] [przygotować się na wiele dni poświęconych na czytaniu kolejnych stron tekstu. W końcu w grę wchodzi znacząca gotówka, bywa, że oszczędności naszego życia, dlatego nie warto postępować pochopnie.

giełda

Autor: NewConncet.info
Źródło: http://www.newconnect.info
I to jest najważniejsza zasada przy kupowaniu, jak i przy sprzedawaniu akcji. Zasadniczym pytaniem do każdego potencjalnego gracza będzie, „czy jesteś gotowy na ryzyko?”. Ponieważ bez niego giełda nie istnieje. Żyłka hazardzisty jak i kierowanie się instynktem, oraz posiadaną wiedzą będzie dla nas chlebem powszednim.

Na co musimy szczególnie uważać? Każdy, kto wchodzi do gry na giełdzie, nie powinien pozbywać się oszczędności całego życia licząc, że zainwestowana kwota prędko mu się zwróci i zostanie milionerem z czołówek gazet. To będzie najlepszy sposób do osiągnięcia plajty. Na giełdę powinno się wchodzić stosunkowo małymi krokami, zwłaszcza, kiedy to jest nasz debiut. Miesięczna kwota jaką przeznaczymy na grę powinna być niewielka, aczkolwiek skutecznie rosnąć. Trzeba pamiętać, że giełda dla początkujących sprawdź giełde dla początkujących nie jest prosta.

forex

Autor: Jim Makos
Źródło: http://www.flickr.com

Musimy także pamiętać o prowizjach maklerskich. Niestety cała kwota, którą mamy przeznaczoną na zakup akcji nie zostanie na to wydana, ponieważ każdy bank czy makler będzie od nas oczekiwał stosownej opłaty. Powiedzmy, że rachunek maklerski wyniesie 2 zł, czyli za każdą operację pobierana będzie właśnie taka opłata. Niezależnie, czy kupimy, czy też sprzedamy akcje.

Lepiej jest kupić akcje jednej spółki czy wielu?

Wielu stawiających pierwsze kroki inwestorów zastanawia się czy inwestować swoje fundusze w konkretną spółkę, czy też może w kilka.

Czyżby jakiś komentarz z serwisu (https://www.tax4business.pl/podzielona-platnosc-czyli-split-payment/) Cię poruszył? Masz ochotę na niego odpowiedzieć? Zachęcamy Cię do tego gorąco. Czekamy na Ciebie!

Zważywszy na to, że giełda jest dynamiczna, czyli nagle konkretna spółka może wiele stracić, rozsądnym rozwiązaniem wydaje się rozłożenie naszych akcji na wiele spółek. Wtem gdy stracimy wraz z poszczególną spółką to pozostaje szansa, że kolejna pójdzie, np. w górę. Dzięki czemu rachunek stosunkowo się wyrówna. Musimy pamiętać o tym, ze pochopne decyzje zgubiły niejednego gracza, dlatego zanim podejmiemy konkretną decyzję należy zastanowić się dwa razy.